دوره gre در ترکیه به همراه هزینه های دوره

فهرست مطالب

معمولا بیشتر افرادی که به دنبال مهاجرت تحصیلی و یا ادامه‌ تحصیل در دانشگاه‌های با سطح بالا هستند، عمدتا از دانشگاه‌های بزرگ آمریکا، کانادا و یا استرالیا برای دریافت پذیرش شروع می‌کنند. طبیعی است که در بیشتر دانشگاه‌های مطرح جهان رقابت سنگین‌تری برای انتخاب شدن بین داوطلبین برقرار شود، این دانشگاه‌ها برای محک مهارت‌های تحلیلی، نگارشی، ریاضی خوانشی و کلامی دانشجویان مدرک دیگری علاوه بر مدارک مرسوم سنجش زبان مثل IELTS و TOFEL از شما درخواست می‌کنند. که شما برای قبولی در این آزمون نیاز به شرکت در دوره gre در ترکیه و یا آموزشگاه‌های ایران خواهید داشت، این مقاله از کوچینگ ریز و درشت اطلاعات gre را برای شما شرح خواهد داد.

GRE و آزمون gre چیست؟

اگر بدانید که کلمه‌ی gre از مخفف چه عبارتی تشکیل شده احتمالا تا انتهای ماجرا را خواهید خواند. Gre و یا Graduate Record Examination به معنی آزمون سوابق تحصیلات تکمیلی است که به دانشگاه مقصد اطلاعات جامعی در خصوص مهارت‌های استدلال ریاضی، استدلال کیفی و زبانی و نوشتاری داوطلبان خواهد داد و مانند یک فیلتر برای ورود به مقاطع تحصیلات تکمیلی یعنی فوق لیسانس و دکتری عمل می‌کند. البته فراموش نکنید که اگر قصد ادامه‌ی تحصیل در رشته‌های حقوق و یا پزشکی را دارید نیازی به کسب این مدرک و یا شرکت در دوره gre در ترکیه ندارید و آزمون‌های دیگری مثل LSAT و MCAT پیش روی شما خواهد بود.

آزمون gre توسط موسسه‌ی ETS برگزار می‌شود. احتمالا فکر می‌کنید این نام را قبلا شنیده‌اید که باید به شما بگوییم که درست فکر می‌کنید این موسسه علاوه بر GRE برگزاری آزمون TOFEL را نیز به عهده دارد. این به دانشگاه شما وابسته است که نمره‌ی آزمون GRE را به چه صورت از شما بخواهد چرا که گاهی گذراندن تنها قسمتی از این آزمون کار شما را راه خواهد انداخت. این موضوع فقط و فقط از طریق سایت و دپارتمان مربوط به دانشگاه مد نظر شما مشخص خواهد شد و قانون کلی و خاصی در خصوص رشته‌ها و یا شهرهای مختلف وجود ندارد.

آزمون جی آر ای

کدام آزمون GRE مناسب ماست؟

نکته‌ی قابل توجه در خصوص آزمون GRE آن است که باید بدانید دانشگاه شما نیاز به دریافت کدام آزمون GRE دارد چرا که این آزمون به دو نوع Subject و General تقسیم می‌شود.

ساختار GRE General Test

آزمونی که ما به عنوان GRE می‌شناسیم و شنیده‌ایم همین آزمون یعنی GENERAL است. این آزمون از سه بخش VERBAL ، QUANTITATIVE و ANALYTICAL WRITING تشکیل شده که بخش اول بیشتر در خصوص دانش زبانی، بخش دوم مهارت ریاضی و در بخش آخر مهارت نوشتاری داوطلبین مورد سنجش قرار می‌گیرد. این مباحث از جمله سرفصل‌هایی است که در دوره gre در ترکیه تدریس می‌شود و داوطلبان را برای شرکت در این آزمون آماده می‌کند.

• بخش استدلال کمی و ریاضی

در این بخش باید به دنبال سوالات جبر و هندسه و همچنین تجزیه و تحلیل داده‌ها باشید که برای محک مهارت ریاضی شما در نظر گرفته شده است. نگران سوالات این قسمت نباشید چرا که اگر در دوره‌ی دبیرستان دانش آموز زرنگی بوده‌اید از پس این سوالات نیز بر خواهید آمد البته که مدرسین مجرب در دوره gre در ترکیه نیز برای یادآوری این مطالب به شما کمک خواهند کرد.

نمره‌ی شما باید عددی بین 130 تا 170 باشد که حد نصاب این بخش را با پاسخ به دو سری سوال 25 تایی در مدت زمان 35 دقیقه کسب کنید. این بخش از قسمت‌های مورد نظر دانشگاه‌ها در کشور ترکیه برای پذیرش دانشجو است.

• بخش استدلال کیفی و درک زبان

عموما دانش جویان گمان می‌کنند که اگر قادر به کسب نمره‌ی قابل قبول در آزمون زبان بوده‌اند حتما از پس این سوالات نیز برخواهند آمد اما از این نکته غافل نشویدکه هر آزمونی نیازمند یادگیری تکنیک‌های مخصوص به خودش است. دوره gre در ترکیه تمرکز زیادی بر روی توانایی تحلیل زبانی شما خواهد داشت و هیچ ضعفی برای پاسخگویی به دو سری سوال 5 گزینه‌ای در مدت 30 دقیقه باقی نخواهد گذاشت. نمره‌ی این بخش نیز مثل بخش اول حد نصابی بین 130 تا 170 دارد. دانشگاه‌های زیادی از آزمون GRE تنها بخش ریاضی و یا بخش VERBAL را مطالبه می‌کنند و شما دیگر نیازی با پاسخگویی به همه‌ی سوالات نخواهید داشت.

• بخش نوشتاری

و در نهایت مهارت Writing و یا نوشتن و استدلال شما در بخش آخر سنجیده می‌شود و شما می‌توانید با کسب نمره‌ای بین 1 تا 6 کسب کنید که کسب نمره‌ی 4 به معنی موفقیت شما در این بخش خواهد بود.

ساختار GRE Subject Test

همانطور که از نام آن نیز مشخص است این آزمون مباحث تخصصی‌تر مربوط به رشته‌هایی مثل شیمی، ریاضی، روان شناسی، فیزیک و یا ادبیات انگلیسی را نیز مورد بررسی قرار می‌دهد و به داوطلبان این رشته کمک می‌کند تا مهارت‌های تخصصی در رشته‌ی خودشان را نیز به رخ بکشند. وجود این آزمون به این معنی نیست که حتما باید مدرک آن را کسب کنید، ممکن است دانشگاه مقصد شما تنها به آزمون عمومی اکتفا کند پس این نکته را فراموش نکنید و از سایت دانشگاه غافل نشوید.

تفاوت دوره gre در ترکیه و ایران

دانشجویان و داوطلبان می‌توانند با شرکت در دوره gre در ترکیه آماده ورود به بهترین دانشگاه‌های ترکیه و دنیا شوند. شرکت در این آزمون بدون هیچگونه پیش زمینه‌ای ممکن است سخت و مشکل ساز باشد اما کالج‌های متعددی از جمله کالج ITTC با برگزاری دوره gre در ترکیه قبولی شما در این آزمون و دریافت پذیرش از دانشگاه‌های بزرگ را تضمین خواهد کرد.

در صورتی که کالج ITTC انتخاب شما برای شرکت در دوره GRE است می‌توانید زمانبندی خود را به گونه‌ای انجام دهید که دوره‌ی IELETS یا TOFEL را نیز به صورت همزمان و زیر نظر اساتید مجرب بگذرانید. اهمیت شرکت در این دوره در کشور ترکیه زمانی بیشتر می‌شود که پس از گذراندن این دوره قادر خواهید بود در آزمون به صورت CBT و یا نوع کامپیوتری آن شرکت کنید و احتمال خطا را به حداقل برسانید. در حالی که در کشورهایی مثل ایران آزمون به صورت کتبی و یا PBT در آموزشگاه‌های محدودی برگزار می‌شود.

دوره آنلاین GRE با استاتید برتر کالج ITTC

با توجه به شیوع بیماری کرونا و محدودیت های سفر که نیاز به آموزش آنلاین را افزایش داد کالج ITTC ترکیه تصمیم گرفت علاوه بر برگزاری دوره های حضوری برنامه ای برای آموزش به صورت آنلاین را در بالاترین سطح کیفیت در دستور کار قرار دهد. این دوره ها با همان اساتید مجربی که در ترکیه تدریس میکنند و به صورت آنلاین و با برترین پلتفرم های آموزش آنلاین ارائه می‌شود.

هزینه های این دوره آنلاین اندکی کمتر از دوره حضوری است ولی با توجه به عدم نیاز به حضور فرد در فضای آموزشی و کاهش هزینه های خوابگاه و حمل و نقل وخورد و خوراک بسیار به صرفه است.

هزینه شرکت در دوره GRE در ترکیه و کالج ITTC

مدت زمان دوره‌ی GREدر کالج ITTC بستگی به خود شما و سطح امادگی شما خواهد داشت. نکته‌ی مهم در خصوص این کالج آن است که به دلیل همکاری تیم کوچینگ با این کالج پیشرفته شما در مدت تحصیل بدون نیاز به کسب ویزا، قادر به اقامت در اقامتگاه‌ها و خوابگاه‌های مجهز این کالج در استانبول و آنکارا خواهید بود. این به شما بستگی دارد که بخواهید همزمان دوره‌های آموزش زبان خود را هم با توجه به سابقه‌ی درخشان کالج در همین موسسه بگذرانید. تیم کوچینگ در انتخاب بهترین تصمیم با شما همراه خواهد بود.

عنوان دورهشهریه دورهخوابگاه و غذا (ماهانه)
دوره آنلاین GRE2000 دلار
دوره حضوری GRE2200 دلار200 دلار
قیمت ها برای سال تحصیلی 20-21

سوالات پر تکرار در مورد دوره GRE در ترکیه

چه دانشگاه‌هایی آزمون جی آر ای را قبول می‌کنند؟

هزاران دانشگاه و موسسات آموزش عالی در زمینه کسب و کار و حقوق در کانادا و سایر کشورهای جهان، این آزمون را قبول می‌کنند. برای دریافت لیست کامل این موسسات به وبسایت ETS مراجعه کنید.

آیا GRE آزمون سختی است؟

سختی بخش‌های اول درک واژگان و ریاضیات در حد متوسط است. سختی بخش‌های دوم این دو مهارت بستگی به نمره شما در بخش اول آن‌ها دارد. به طور مثال اگر بخش‌های اول دو مهارت درک واژگان و ریاضیات را با نمره بسیار خوب بگذرانید، سوالات بخش دوم آن‌ها از سختی بیشتری برخوردار خواهند بود.

هزینه آزمون GRE چقدر است؟

بنابر اعلام سازمان ETS هزینه این آزمون برای کشور ایران ۲۰۵ دلار در نظر گرفته شده است.

هزینه دوره آمادگی آزمون GRE در ترکیه چقدر است؟

هزینه این دوره ها که هم به صورت آنلاین و هم به صورت حضوری در کالج ITTC ترکیه بگزار میشود بین 2000 تا 2200 دلار آمریکا است.

شما میتوانید از طریق لینک زیر با ما در ارتباط باشید و از کارشناسان موسسه مشاوره رایگان دریافت نمایید.
پیشنهاد میکنم این مقالات را هم بخوانید
مشترک شدن
اطلاع از
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
مشاهده همه نظرات

برای دریافت اطلاعات فرم زیر را پر کنید