دوره ielts در ترکیه به چه صورت می‌باشد به همراه هزینه‌های دوره

فهرست مطالب

دانشگاه‌های بین المللی و کشور‌های انگلیسی زبان شیوه‌های متفاوتی برای محک سطح زبان شما برای پذیرش و ارائه‌ی ویزا دارند. عمدتا برای پذیرش تحصیلی و برخی ویزاهای دیگر از شما مدرکی برای تایید سطح زبان می‌خواهند که از توانایی شما برای زندگی و تحصیل در کشوری خارجی و انگلیسی زبان مطمئن شوند. از جمله‌ آزمون‌های مورد تائید کشورهای مهاجر پذیر مثل کانادا، انگلیس، دومینیکا، ترکیه و دیگر کشورها باید به آزمون آیلتس و تافل که از جامع‌ترین آن‌ها هستند اشاره نمود.

مسئله‌ی مهمی که درخصوص دوره‌های آموزش زبان مثل دوره‌ی آیلتس وجود دارد این است که برای گرفتن بهترین نتیجه کدام دوره را برای شرکت انتخاب کنیم و یا بهترین کشور برای آزمون آیلتس کدام است؟ برای مثال برگزاری دوره ielts در ترکیه یکی از خدمات تیم کوچینگ به همراهان خود است. شرکت در این دوره در یک کشور خارجی مثل ترکیه مزایای بسیاری برای زبان آموزان دارد. که در ادامه به آن اشاره خواهیم کرد.

چرا آزمون آیلتس

در ابتدا باید به معرفی مدرک زبان آیلتس بپردازیم. این آزمون که تحت نظر سازمان IDP استرالیا و شورای فرهنگی بریتانیا British Council است از مدارک معتبر زبان انگلیسی است که به سفارت و یا دانشگاه‌ها اطمینان می‌دهد که شما توانایی زندگی و یا تحصیل در کشوری انگلیسی زبان را خواهید داشت. بدون مدرک زبان اعتباری بر گفته‌ی شما وجود ندارد و حتما باید با آزمونی مثل آیلتس یا تافل گفته‌ی خودرا ثابت کنید. کالج‌های مختلفی از جمله کالج ITTC با گذراندن دوره ielts در ترکیه همراه شما خواهند بود.

متقاضیان این آزمون در صورتی که برای مهاجرت و دریافت ویزا به این مدرک نیاز دارند باید به نوع ویزای مد نظر خود توجه کنند چرا که این آزمون با سطوح و ویژگی‌های متفاوتی در سه نوع جنرال، آکادمیک و لایف اسکیلز برگزار می‌شود. در توضیح تفاوت این سه آزمون اول از همه باید به کاربرد این مدرک برای افراد اشاره کرد به این معنی که هدف شما از شرکت در دوره‌ی آیلتس و آزمون آن چیست؟

• آیلتس جنرال IELTS General Training

مدرکی که از گذراندن این آزمون دریافت می‌شود مناسب افرادی است که قصد مهاجرت کاری و یا تحصیل در دبیرستان‌های انگلیسی زبان دارند. این آزمون و آزمون آکادمیک تا حد زیادی شبیه به هم‌اند.

• آیلتس آکادمیک IELTS Academic

تعداد زیادی از داوطلبان آزمون آیلتس در این دسته قرار می‌گیرند. هدف این داوطلبان قصد ارائه درخواست و ادامه تحصیل در دانشگاه‌های خارجی انگلیسی زبان دارند. تقریبا تمامی دانشگاه‌های انگلیسی زبان اروپایی برای تایید سطح زبان دانشجویان مدرک آیلتس را مطالبه می‌کنند، علاوه بر این بیشتر دانشگاه‌های کشور آمریکا و کانادا نیز که مطالبه‌ی مدرک تافل دارند برای آیلتس هم نمره‌ای معادل در نظر گرفته‌اند. جزئیات بیشتری در خصوص مهاجرت تحصیلی را در این مقاله‌ی جامع تیم کوچینگ دنبال کنید.

• آیلتس لایف اسکیلز IELTS Life Skills

مدرک آیلتس لایف اسکیلز، مدرک مد نظر دولت انگلستان برای مهاجران خارجی است و به همین منظور آن را از متقاضیان دریافت و یا تمدید ویزا مطالبه می‌کند. این آزمون برخلاف دو نمونه‌ی قبلی نمره‌ای برای محک تعیین سطح شما ندارد و پس از شرکت در آن قبول یا رد خواهید شد. برای مثال اگر با فردی مقیم انگلستان ازدواج کنید قبولی در آزمون و دریافت این مدرک لازمه‌ی دریافت ویزا از کشور انگلیس برای شما خواهد بود.

در این آزمون به طور کلی مهارت‌های زبان انگلیسی شما برای تعیین سطح زبان بررسی می‌شوند که این مهارت‌ها شامل مهارت شنیداری یا listening، درک مطلب یا Reading، نگارش یا Writing و مکالمه یا Speaking هستند. این مهارت‌ها سرفصل‌های درسی دوره IELTS در ترکیه در کالج معتبر ITTC خواهد بود که در مسیر تقویت این مهارت‌ها همراه شما خواهند بود. نمره‌ی داوطلبان در این آزمون عددی بین 1 تا 9 است اما چیزی به عنوان قبول و مردود ندارد و فقط کافیست که شما حد نصاب لازم برای نوع ویزای مد نظرتان را کسب کنید. برای مثال عموما نمره‌ای بین 6.5 تا 8 برای پذیرش دانشگاهی کافی است، که برای این منظور باید سایت دانشگاه مد نظر خود را بررسی کنید تا حد نصاب آن مرکز برای پذیرش را بدانید. مدت زمان این آزمون حدود سه ساعت بوده که نتایج آن هم با سرعت باورنکردنی تنها بعد از 13 روز قابل مشاهده است.

تفاوت آزمون و دوره IELTS در ترکیه و ایران

آزمون آیلتس به دلیل اعتبار بسیار بالایی که دارد مورد تایید مراکز آموزشی متعدد و سفارت کشورهای بزرگ مهاجر پذیر است و به همین منظور سالیانه به دفعات در بیشتر کشورها برگزار می‌شود. احتمالا شما نیز در مورد تفاوت هزینه آزمون آیلتس در ترکیه و ایران شنیده‌اید، این تفاوت قیمت به این دلیل است که برخی از این آزمون‌ها تحت نظر سازمان IDP استرالیا و برخی دیگر شورای فرهنگی بریتانیا British Council است و همین سبب تفاوت قیمت آن در کشورهای مختلف است. در کشور ما فعالیت موسسات برگزاری آزمون آیلتس زیر نظر IDP استرالیا است و تفاوت قیمت آن با هزینه‌ی آزمون آیلتس در ارمنستان ، گرجستان و یا ترکیه نیز در همین موضوع است و به همین دلیل موسسات متعددی شرایط شرکت در آزمون و دوره ielts در ترکیه را برای زبان آموزان به خصوص داوطلبین ایرانی فراهم کرده‌اند.

یکی دیگر از مزایای شرکت در آزمون آیلتس در گرجستان و یا دیگر کشورها تناسب زمانبندی آزمون با برنامه‌ی افراد است و یا گاهی ممکن است که آزمون مد نظر زبان آموز آکادمیک، جنرال و یا لایف اسکیلز در آن مقطع زمانی در مراکز ایرانی در دسترس نباشد، که در این اوضاع آزمون دیگر کشورها به کمک شما خواهد آمد. به این منظور می‌توانید زمانبندی آزمون آیلتس در موسسات کشور‌های مختلف را در سایت ielts مشاهده کنید.

در حال حاضر این آزمون در شهرهای بزرگ ترکیه مثل ازمیر، آنکارا، آدانا، آنتالیا و هر دو بخش اروپایی و آسیایی استانبول برگزار می‌شود و زمانبندی آن در موسسات به گونه‌ایست که حدودا در هر ماه سه بار آزمون برگزار می‌شود و از این بابت نگرانی به بار نمی‌آورد. نکته‌ی قابل توجه هزینه آزمون آیلتس در ترکیه است که بسته به انتخاب نوع کاغذی و یا آزمون کامپیوتری متفاوت است. داوطلبان می‌توانند با شرکت در آزمون آیلتس در استانبول و یا دیگر شهرهای ترکیه علاوه بر برخورداری و حضور در آموزشگاه‌های باکیفیت از گشت گذار و اقامت در شهرهای بزرگ ترکیه نهایت لذت را ببرند. در مدت اقامت خود در این کشور زیبا امکان آشنایی با جاذبه‌های تاریخی و فرهنگی را خواهید داشت پس هم فال است و هم تماشا!!!

چرا شرکت در دوره ielts در ترکیه

کشور اروپایی آسیایی ترکیه از کالج‌های معتبر متعددی با اساتید برجسته‌ای برخوردارند که کالج ITTC یکی از آن‌هاست. این دسته از کالج‌ها امکان تحصیل در رشته‌های مختلف در مقطع پیش دانشگاهی را برای دانش آموزان و دانشجویان فراهم می‌کند. فارغ التحصیلی از این کالج‌های بین المللی مثل ITTC شانس بالایی برای پذیرش و ورود به دانشگاه‌های معتبر ترکیه و جهان را برای شما فراهم خواهد کرد. از جمله دوره‌های محبوبی که در این کالج برگزار می‌شود می‌توان به دوره ielts اشاره کرد. این دوره توسط اساتید مجرب اروپا و آمریکا تدریس می‌شود. در مقاله زیر به معرفی کامل این کالج پرداخته‌ایم.

این کالج علاوه بر برگزاری دوره‌های مختلف شرایط را برای اقامت یکساله‌ی زبان آموزان با هزینه‌ای اندک در شهرهای بزرگ آنکارا و استانبول فراهم می‌کند. فارغ التحصیلی از این کالج و دریافت مدرک معتبر خود نیز به تنهایی اعتبار زیادی به رزومه‌ی شما خواهد افزود.

مزایای شرکت در دوره ielts در ترکیه

  • قرارگیری در محیط یادگیرنده: خیلی از ما در محدودیت و در فشار کاری بهترین نتایج را از خود ارائه می‌دهیم، حال منظور ما از محدودیت چیست؟ در مورد چالش آموزش زبان زندگی در کشوری با زبان خارجی برای خیلی افراد تبدیل به کابوسی آزار دهنده شده در صورتی که عملکرد فرد در قرارگیری در این موقعیت بسیار با تصور او متفاوت است. بزرگترین مزیت شرکت در دوره ‌ielts در ترکیه قرارگیری در محیط یادگیرنده و اجبار به استفاده از تمام توانایی فرد در استفاده از مهارت‌ مکالمه‌ی زبان انگلیسی است. با قرارگیری در چنین محیطی است که فرد زندگی در محیطی غریب را تجربه‌ می‌کند.
  • بهره مندی از اساتید native : برتری دیگر شرکت در دوره ielts در ترکیه حضور در کالج‌های معتبر زبان مثل کالج ittc است که از بهترین و خبره‌ترین اساتید زبان بهره گیری می‌کند. اساتیدی که در این آموزشگاه‌ها فعالیت می‌کنند عموما زبان انگلیسی زبان اول و زبان مادریشان بوده و همین باعث می‌شود با لهجه‌ و اصطلاحات اصلی این زبان آشنا باشند و با شرکت در دوره ielts در ترکیه شما نیز شانس آن را دارید که در کنار این اساتید دوره‌ی زبان خود را بگذرانید.
  • شبکه سازی بین المللی: با حضور در کالج‌های آموزش زبان در کشوری غیر از کشور مادری شما را با چالشی برای برقراری ارتباط با دوستان و همکلاسی‌ها از کشورهای متفاوت روبرو می‌کند. با شرکت در دوره ielts در ترکیه دوستانی از کشورهای همسایه خواهید داشت که زبان انگلیسی تنها وسیله‌ی ارتباطی بین شما خواهد بود و همین روند آموزش را سرعت می‌بخشد. علاوه بر این همزیستی و دوستی با شبکه‌ای از افراد از کشورهای متفاوت قطعا تجربه‌ای متفاوت و تکرار نشدنی در طی دوره ielts در ترکیه برای شما رقم خواهد زد.
  • تجربه زندگی و تحصیل در خارج از کشور با هزینه کم: آموزشگاه‌های متعددی در کشور ترکیه خدمات دوره ielts در ترکیه را ارائه می‌دهند که کالج ittc از گذشته یکی از موفق‌ترین کالج‌ها در برگزاری دوره‌های آموزشی به خصوص دوره‌ی آیلتس بوده است. نکته‌ی قابل توجه آن است که برای شرکت در دوره‌های آیلتس این مجموعه و برقراری ارتباط با این کالج تنها کافیست با تیم حرفه‌ای کوچینگ همراه شوید. ما برای تمامی سوالات شما در خصوص کالج ittc پاسخ داریم. این کالج تمامی نیازهای اقامتی زبان آموزان و متقاضیان شرکت در دوره‌های آیلتس را پیش بینی و با هزینه‌ای کم فراهم کرده است. این موضوع کمک زیادی به کاهش مخارج شما در طول مدت یک ساله‌ی اقامت در ترکیه خواهد کرد.
  • تمرکز کامل بر یادگیری زبان انگلیسی: برنامه ریزی دوره ielts در ترکیه در آموزشگاه‌ها و کالج‌های این کشور به گونه‌ایست که به شما کمک خواهد کرد در طول این مدت کاملا بر روی مسئله‌ی آموزش زبان خود متمرکز شوید و کیفیت آن را به حد اعلی برسانید. در این مدت اقامت شما برنامه‌ی دیگری جز آموزش زبان نخواهید داشت و در این کمپینگ آموزش زبانی که برای خود برنامه ریزی کرده‌اید بهترین نتیجه را خواهید گرفت.

در طی سال‌های گذشته کشور ترکیه به جایگاه خیره کننده‌ای در حوزه‌ی تحصیلات دانشگاهی رسیده است که تبدیل به یکی از بهترین گزینه‌های پیش رو برای داوطلبان و دانشجویان ایرانی برای ادامه‌ی تحصیل شده است. همجواری این کشور با کشورهای پیشرفته‌ی اروپایی امکان بهره گیری از اساتید خبره‌ی این نواحی را فراهم کرده و همین موضوع سبب بالا رفتن جایگاه علمی این کشور شده است. مجاورت ترکیه با کشور ما و هزینه‌های کم تحصیل و زندگی در این کشور فرصت بسیار خوبی برای دانش آموزان و دانشجویان ایرانی فراهم کرده که تحصیل و زندگی در کشوری خارجی را تجربه کنند یا از آن به مثابه‌ی پلی برای رسیدن به کشورهای بزرگ تر عبور کنند.

شرکت در دوره‌ IELTS در ترکیه این امکان را برای زبان آموزان فراهم می‌کند که در طی این دوره‌ی یک ساله در کشور زیبای ترکیه بدون نیاز به ویزا اقامت داشته باشند و همچنین از تجربیات اساتید خبر‌ه‌ی این حرفه بهره ببرند. ما در موسسه مهاجرتی کوچینگ به عنوان نماینده رسمی کالج ITTC ترکیه در ایران در این زمینه مشتاق به ارائه‌ی بهترین خدمات به مخاطبین خود هستیم و همواره آماده‌ی کمک و مشاوره به شما همراهان خواهیم بود.

هزینه های دوره آیلتس در ترکیه

هزینه های تحصیل در خارج از کشور به طور کلی به دو دسته تقسیم می‌شود بخش اول هزینه های دوره‌ها، کالج یا دانشگاه است و بخش دوم هزینه‌های زندگی که از مهم ترین آنها می‌توان به هزینه اقامت و خورد و خوراک اشاره کرد.

کالج ITTC به عنوان یک کالج تربیت مدرس معتبر سال ها است در حال برگزاری دوره های آیلتس در ترکیه و انگلستان است و امسال به دلیل مشکلات پاندمی شرایط تحصیل به صورت غیر حضوری را با استانداردهای یک کالج بین المللی فرآهم کرده. هزینه های دوره آیلتس در ترکیه و در این کالج چه به صورت حضوری و چه به صورت غیر حضوری در جدول آورده شده است.

نام دورههزینه های دوره
دوره حضوری در کالج ITTC1750$
دوره غیر حضوری در کالج ITTC2000$
هزینه های دوره آیلتس در ترکیه

هزینه های زندگی در ترکیه را هم ما به چند طریق در این کالج کاسته شده. مورد اول حضور در شهر آنکارا که هزینه های کمتری نسبت به استانبول به داوطلب تحمیل می‌کند. مورد دوم اینکه با بستن پکیج‌های ویژه و یکپارچه سازی خدمات، هزینه های تمام شده را کاهش دهد.

هزینه های خوابگاه همراه با صبحانه و شام ماهانه 150 دلار است و به دلیل نزدیکی خوابگاه به کالج هزینه حمل و نقلی هم به متقاضی تحمیل نمی‌شود.

دوره آیلتس در ترکیه

جمع بندی

یادگیری زبان موضوعی است که معمولا تبدیل به یک کار ناتمام در پرونده ما شده است. و حضور در یک محیط یادگیرنده، یک برنامه زمان بندی دقیق و هدفمند در کنار حضور افراد راه بلد و با تجربه در این حوزه به شما کمک میکند تا این پرونده را یک بار برای همیشه ببندید. دوره های آیلتس در ترکیه توسط کالج ITTC میتواند شما را در این راه یاری کند.

شما میتوانید از طریق لینک زیر با ما در ارتباط باشید و از کارشناسان موسسه مشاوره رایگان دریافت نمایید.
پیشنهاد میکنم این مقالات را هم بخوانید
مشترک شدن
اطلاع از
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
مشاهده همه نظرات

برای دریافت اطلاعات فرم زیر را پر کنید