دوره tesol در ترکیه به همراه هزینه ها

فهرست مطالب

همه‌ی دوره‌های زبان و مدارک زبان برای افراد با قصد مهاجرت به کشور‌های دیگر نیست. ممکن است شما از سطح زبان خوب و بالایی برخوردار باشید، پس چرا از آن استفاده نکنید؟ شما می‌توانید با گذراندن دوره‌هایی مثل دوره tesol در ترکیه مهارت خود در این رشته را تا حدی بالا ببرید که بتوانید به زبان آموزان دیگر کمک کنید و یا با این مهارت در آموزشگاه‌های بزرگ و موفق مشغول به کار و کسب درآمد کنید. مهارت زبانی شما چیزی نیست که به سادگی به دست آمده باشد پس از آن استفاده کنید و آن را به فرصتی برای موفقیت خود تبدیل کنید.

در ادامه ممکن است اولین سوالی که به ذهنتان خطور بکند آن باشد که کجا می‌توانید این دوره را بگذرانید و در آزمون آن شرکت کنید. تیم کوچینگ برای شما جای نگرانی نگذاشته است چرا که شرایط شرکت در دوره tesol در ترکیه را برای مدرسین ایران فراهم کرده است. این خدمات کمک زیادی به بالا بردن سطح کیفیت خدمات آموزشی کشورمان خواهد کرد.

آموزش در دوره تیسول

دوره تیسول یا تسول چیست؟

نوبتی هم که باشد نوبت معرفی جامع این آزمون و کاربردهای آن است. آزمون tesol که مخفف عبارت Teaching English to Speakers of Other Languages آموزش زبان به غیر انگلیسی زبانان است از جمله آزمون‌های زبان است که در واقع کارگاه‌های آن مناسب تربیت مدرسین آموزشگا‌هی است. سه کشور کانادا، استرالیا و انگلستان از کشورهای برگزار کننده‌ی این دوره‌اند که دوره را در کشورهای مختلف به صورت حضوری و یا آنلاین برای مدرسین برگزار می‌کنند. لازم به ذکر است که دوره tesol در ترکیه و در کالج ITTC زیر نظر کالج لندن در کشور انگلستان برگزار می‌شود.

مدارک ارائه شده در دوره‌ی تیسول به داوطلبان آن به دو دسته‌ی کلی تقسیم می‌شود. این دو مدرک Diploma و  Certificate تفاوتی از نظر اعتبار مدرک با یکدیگر ندارند و تنها از نظر مدت زمان و کاربری آن برای مدرسین متفاوت‌اند.

 1. دوره تیسول | Diploma

این دوره‌ی آموزشی مناسب افرادی است که قصد مدیریت آموزشی یک مجموعه‌ی آموزش زبان را دارند. چرا که بیشتر تمرکز آن بر روی نکات تئوری تدریس و روش‌های علمی است. لازم به ذکر است که این دوره، دوره‌ی مناسبی برای مدرسین نیز می‌باشد.

 • دوره تیسول | Certificate

ممکن است شما هنوز ابتدای راه تدریس باشید و یا حتی ممکن است به فکر ارتقای شیوه‌های تدریس خود برای زبان آموزانتان باشید، این دوره به آموزش روش‌های کاربردی تدریس و ارائه‌ی راهکارهای عملی برای تدریس زبان انگلیسی می‌پردازد که تکنیک‌های متنوعی را شامل می‌شود.

در زیر مخفف TESOL و مدارک مشابه را خواهید دید:

 • TESOL: Teaching English to Speakers of Other Languages
 • TESL: Teaching English as a Second Language
 • TEFL: Teaching English as a Foreign Language
 • CELTA: Certificate of English Language Teaching for Adults

اعتبار مدرک tesol چه کمکی به ما خواهد کرد؟

دوره تیسول در ترکیه به کمک دو دسته از آموزگاران خواهد آمد، دسته‌ی اول مدرسینی که در ابتدای راه تدریس زبان انگلیسی هستند و به دنبال کسب و استفاده از تجربه‌ی مدرسین حرفه‌ای این حوزه هستند و بعد از گذراندن دوره قصد تدریس در آموزشگاه‌های حرفه‌ای ایران را دارند. دسته‌ی دوم افرادی هستند که سطح زبان مناسبی کسب کرده‌اند و یا حتی لیسانس یا فوق لیسانس مرتبط با زبان انگلیسی دارند، ممکن قصد این افراد تدریس به عنوان مدرس زبان انگلیسی در کشورهای پیشرفته باشد. که آن‌ها نیز با شرکت در دوره tesol در ترکیه می‌توانند پله‌های اولیه‌ی مهاجرت خود به کشورهای بزرگ را طی کنند زیرا مدرک tesol دارای اعتبار بین المللی است و از استانداردهای بین المللی لازم برای ادامه و یا شروع فعالیت در این حوزه در کشورهای انگلیسی زبان برخوردار است.

تبادل تجربیات در دوره تیسول

چرا شرکت در دوره tesol در ترکیه؟

هر کسی که تجربه‌ای هرچند کم در حوزه تدریس زبان انگلیسی داشته باشد می‌داند که تنها دانستن مهارت‌های ابتدایی زبان انگلیسی، حتی دانستن و خواندن منابع آزمون tesol مثل کتاب tesol شما را به یک معلم زبان فوق العاده تبدیل نمی‌کند. مهارت‌های عملی و ارتباطی قوی که جز سرفصل‌های اصلی دوره tesol در ترکیه است در کنار تبادل تجربیات شرکت کنندگان با یکدیگر، افراد را به آموزگارانی موفق تبدیل خواهد کرد.

ممکن است این اشتباه پیش بیاید که برای تدریس و به طور کلی معلم شدن در آموزشگاه‌ها نیاز به کسب مدرک تیسول است، اما شرکت کنندگان باید بدانند که الزامی به شرکت در دوره تیسول برای مدرسین زبان وجود ندارد اما نمی‌توان منکر مزایای شرکت در این دوره شد، به گونه‌ای که افراد با شرکت در دوره تیسول در ترکیه آینده‌ی کاری خود را به طور مثبتی تحت تاثیر قرار خواهند داد.

کالج بین المللی ITTC از جمله کالج‌های موفق کشور ترکیه است که علاوه بر ایجاد شرایط ادامه تحصیل در رشته‌های مورد علاقه‌ی دانش آموزان ایرانی، شرایط بسیار خوبی برای داوطلبان آزمون‌هایی مثل TOFEL، IELTS و TESOL فراهم کرده است. مدرسین و داوطلبان در طی گذراندن دوره tesol در ترکیه نگرانی از بابت اقامت و یا ویزا نخواند داشت که این فرصت خوبی برای این افراد رقم خواهد زد.

مزایای شرکت در دوره تیسول در ترکیه

 • قابلیت بومی سازی: شاید این موضوع را بتوان مهم‌ترین مزیت دوره tesol در ترکیه دانست. به این معنی که افراد می‌توانند بخشی از آموزش خود را به کسب تجربه در خصوص فرهنگ‌های متفاوت و شیوه‌های متفاوت آموزشی در کشورهای مقصد کسب کنند. این موضوع کمک بسیار بزرگی به مدرسین برای فعالیت در این حوزه بعد از مهاجرت خواهد کرد.
 • اعتبار بالای مدرک در خاورمیانه: در کشورهای زیادی مثل انگلستان، استرالیا و کانادا استاندارد‌های در نظر گرفته شده تیسول دارای اعتبار است و تیسول یکی از مدارک مورد تائید برای شروع فعالیت افراد به عنوان مدرس رسمی به شمار می‌رود. اما کشورهایی مثل کشور ما و کشورهای شرق آسیا و حوزه‌ی خلیج فارس اعتبار ویژه‌ای برای دارندگان مدرک تیسول قائل هستند و شرایط ویژه‌ای برای این دسته از مهاجرین در نظر دارند.
 • کسب تجربه دیگران: با توجه به نوع استفاده از مدرک تیسول دوره‌ی مفید و مناسبی برای مدرسین تازه کار و همچنین مدرسین با تجربه است. از آنجایی که در دوره tesol در ترکیه مدرسین از کشورهای مختلفی شرکت می‌کنند فقط استاد دوره نیست که نقش آموزگار را برای شرکت کنندگان ایفا می‌کند، شرکت کنندگان دوره هر یک با توجه به فرهنگ و کشور متفاوت خود حرف تازه و نکته‌های آموزنده‌ای در زمینه‌ی آموزش زبان انگلیسی برای یکدیگر خواهند داشت.
 • تجربه‌ی تدریس زیر نظر اساتید مجرب: بخش مهمی از سرفصل دوره tesol در ترکیه و در کالج ITTC به پروسه‌های تدریس اختصاص داده شده است. به این صورت که مدرسین در کلاس‌های خود به تدریس و استفاده از تکنیک‌های آموزش داده شده زیر نظر اساتید دوره می‌پردازند و بعد از اتمام توسط آن‌ها مورد ارزیابی قرار خواهند گرفت.

هزینه‌ها و شرایط گذراندن دوره تسول در ایران

دوره تسول در ایران به شکل حضوری برگزار می‌شود ولی مدرک آن برای کار در هیچ کشوری معتبر نیست و تنها کشوری که به ایرانیان خدمات آموزشی تیسول را ارئه می‌کند و مدرک معتبری ارائه می‌کند کشور کانادا است که آن هم به شکل غیر حضوری و آنلاین برگزار می‌شود و مدرک مستقیم از کانادا برای شما صادر می‌شود.

هزینه این دوره‌ها با توجه به طول دوره و نوع مدرک که می‌تواند بین 16 تا 32 میلیون تومان باشد که نسبت به هزینه‌های حضور در کشور دیگر و پرداخت‌های دلاری بسیار مقرون به صرفه می‌نماید.

بعد از گذراندن دوره تسول کانادا در ایران چه چیزی دریافت می‌کنید؟

 1. گواهی بین المللی TESOL CANADA که در 5 قاره مورد تایید است.
 2. یک transcript جامع، کامل و ارزشمند از تمامی تمارین و امتحان های شما
 3. مهارت‌های عملی لازم برای شروع فعالیت در عرضه تدریس به صورت حرفه ای و بین المللی
تبادل تجربیات در دوره tesol در ترکیه

مدرسین در طول اقامت خود در کشور ترکیه می‌توانند فرصت ویژه‌ای برای سنجش این کشور از نظر خدمات و امکانات زندگی و مهاجرت بررسی کنند. که بسته به انتخاب شعبه آنکارا و یا شعبه‌ی استانبول این کالج با زیرساخت‌های مهاجرتی این شهرها آشنا شوند.

سوالات متداول در مورد دوره تسول

مدت زمان دوره تسول چقدر است؟

دو گونه است برای مدرک دیپلما دو ترم و برای دوره تربیت مدرس شما کافی است 8 هفته آموزش ببینید و مدرک معتبر تدریس زبان انگلیسی دریافت کنید.

هزینه های دوره تسول در کالج ITTC چقدر است؟

هزینه های این دوره به صورت حضوری در استانبول یا آنکارا 1300 دلار است.

آیا بعد از گذراندن این دوره میتوان شروع به آموزش زبان انگلیسی کرد؟

بله ما خود بعد از گذراندن این دوره شما را به سه آموزشگاه زبان همراه با معرفی نامه معتبر ارجاع خواهیم داد.

حدود درآمد حاصل از آموزش زبان با مدرک تسول در ترکیه چقدر است؟

حدود 5 هزار لیر در ماه درآمد متوسط آموزش زبان است.

دوره تسول در ایران هم برگزار می‌شود؟

بله ولی معمولا مدارک آن برای کشورهای دیگر معتبر نیست. تنها کشوری که به ایرانیان ساکن ایران خدمات آموزش تسول ارائه می‌کند کشور کانادا است که شما می‌توانید با هزینه کمتر در ایران این دوره رو به شکل غیر حضوری بگذرانید و مدل تسول کانادا را دریافت کنید.

جمع بندی

در نهایت باید بگوییم که هرچه از مزایای این دوره و تجربیات حاصل از آن بگوییم کم گفته‌ایم. زبان انگلیسی و دنیای آن مانند دریایی بزرگ از تجربیات شگفت انگیز است و علاقمندان به این رشته می‌دانند که هرچه در این دریا پیشتر برویم با جزئیات وشیرینی‌های شگفت انگیزی روبرو خواهیم شد. اگر شما نیز خود را در این دریای عمیق می‌بینید کافیست برای ادامه‌ی راه با تیم کوچینگ همراه شوید. تیم ما مجموعه‌ای از پیشنهادهای عالی و موفق را پیش روی شما خواهد گذاشت و در این مسیر همراه شما خواهد بود.

شما میتوانید از طریق لینک زیر با ما در ارتباط باشید و از کارشناسان موسسه مشاوره رایگان دریافت نمایید.
پیشنهاد میکنم این مقالات را هم بخوانید
مشترک شدن
اطلاع از
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
مشاهده همه نظرات

برای دریافت اطلاعات فرم زیر را پر کنید