شرایط و مزایای کار در آلمان

فهرست مطالب

متقاضیانی که به کار در این کشور علاقه مند هستند می توانند با استفاده از روش های گوناگونی برای کار در آلمان اقدام کنند، یکی از این راه ها، پیشنهاد شغلی است و راه دوم دریافت ویزای کاری می باشد. افراد با دریافت این ویزا ۶ ماه فرصت دارند تا کار مورد نظر خود را پیدا کنند. کشور آلمان در طی سال های گذشته برای متخصصان در زمینه الکترونیک، برق، کامپیوتر، مکانیک، صنایع، فیزیک، شیمی و گروه داروسازان، پزشکان و پرستاران شرایط کاری بسیار ایده آلی را فراهم کرده است. برای مهاجرت کردن به این کشور، شرایط افراد با توجه به نوع ویزای آن ها متفاوت است. از جمله شرایط و مزایای کار در آلمان عبارت است از:

 • افراد می‌توانند بدون داشتن یک دعوت نامه کاری، ویزای کاری را دریافت کنند
 • مهاجران می توانند پس از مشغول شدن به کار،  Blue Card آلمان را اخذ کنند
 • افراد می توانند حداقل ۳۵۰۰۰یورو به صورت سالانه به عنوان حقوق دریافت کنند
 • پس از گذشت حداقل سه سال، متقاضیان می توانند به صورت دائم در آلمان اقامت دریافت کنند
 • دسترسی داشتن راحت افراد به فرصت های آموزشی رایگان و عالی
 • کیفیت آموزش در این کشور بسیار بالا می باشد
 • مراکز آموزشی و دانشگاه ها، هماهنگی لازم با بازار کار را دارند

برای دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه مهاجرت به آلمان به وبسایت رسمی این کشور مراجعه کنید.

شرایط ویزای کاری در آلمان

یکی از بهترین راه ها برای مهاجرت به این کشور و اشتغال، اخذ ویزای کاری می باشد. امروزه برای دریافت این ویزا، قوانین جدیدی تصویب شده . شهروندان اروپایی و آلمانی نسبت به سایر شهروندان برای دریافت کردن پیشنهاد کار از سوی کارفرما اولویت ندارند، کارفرمایان نیز برای جذب نیرو هیچ گونه آگهی استخدامی را درج نمی کنند. این موارد باعث می شود که روند دریافت این ویزا و کمبود نیرو در این کشور جبران بشود.

دریافت ویزا

میزان درآمد در آلمان

در آلمان، میزان درآمد و حقوق کارگران و کارمندان در فرم قرارداد استخدام با ذکر جزئیات قید می شود. معمولاً حقوق افراد، ماهیانه پرداخت خواهد شد. میزان درآمد افراد با توجه به شهر محل اقامت و نوع شغل متفاوت می باشد. تاکنون حداقل دستمزدی که در آلمان در یک ساعت برای کارکنان تعیین شده است ۹.۸۲ یورو می باشد که برای زندگی کردن در این کشور، این حقوق بسیار مناسب می باشد. میزان حقوق دریافتی یک گارسون یا نظافتچی حدوداً ۲۸۷۰۰ یورو به صورت سالیانه می باشد و مدیرانی که در شرکت یک پروژه را اداره می کنند سالیانه ۵۶۶۰۰ یورو حقوق دریافت خواهند کرد، حسابداران نیز درسال حدوداً ۴۱۰۰۰ یورو به طور متوسط دریافت می کنند.

نرخ بیکاری کشور آلمان

امروزه افراد می توانند از راه های مختلف به خوبی متوجه نرخ بیکاری، شرایط و مزایای کار در آلمان بشوند و با توجه به این نرخ، برای مهاجرت کاری خود تصمیم لازم را بگیرند. طبق اعلام اداره فدرال کار آلمان تعداد افراد بیکار در این کشور بسیار کم است  و با وجود این که بیماری کرونا در اقتصاد کشورهای زیادی تاثیر منفی گذاشته است اما بازار کار آلمان بسیار بهبود پیدا کرده است. تعداد افراد بیکار در یک کشور، سلامت اقتصادی کشور را به خطر می اندازد به همین دلیل کشور آلمان سعی می ‌کند که با جذب نیروهای کاربلد، باعث رشد اقتصادی خود شود.

مشاغل پر متقاضی در آلمان

 • یکی از مشاغل پر طرفدار و پر متقاضی در این کشور، پزشکی و دندانپزشکی می باشد که معمولا سیستم درمانی در این کشور، باعث بالا رفتن رفاه زندگی مردم می شود.
 • در سیستم قضایی نیز شغل وکالت به دلیل این که موجب می شود مردم یک کشور با انصاف تر به نظر برسند، بسیار مهم است. بیشتر مردم در بخشی از زندگی به یک وکیل نیاز دارند. در دانشگاه های کشور آلمان از جمله رشته های سخت، مشاغل حقوق و پزشکی می باشند.
 • یکی دیگر از مشاغلی که باعث می شود سازمان ها و شرکت ها کارآمد تر بشوند، مهندسی صنایع می باشد و معمولاً این مهندسان در زمینه خدمات و محصولات مشغول به فعالیت هستند.
 • شغل معماری نیز با توجه به این که به ساخت بنا و ساختمان مرتبط  است در هر زمانی مورد نیاز افراد می باشد و به همین دلیل میزان متقاضیان این شغل نیز بالا است.
شروع همکاری

هزینه های زندگی در آلمان

برای متقاضیانی که قصد مهاجرت کاری و تحصیل در کشور آلمان را دارند اطلاع از هزینه های زندگی در این کشور و توجه به شرایط و مزایای کار در آلمان بسیار لازم است. در واقع می توان گفت که از جمله بخش های اساسی برنامه ریزی برای مهاجرت و جابجایی افراد، این است که افراد درک و محاسبه درستی از هزینه های زندگی و مخارج در کشور دیگر را داشته باشند. به عنوان مثال متقاضیان باید بدانند که مخارج و هزینه زندگی شامل مواد غذایی، اجاره مسکن، آب و برق، بیمه درمانی، حمل و نقل و… در کشور آلمان چگونه می باشد. در این قسمت به طور متوسط، هزینه های کلی که مربوط به امکانات و خدمات گوناگون در آلمان می باشد را ارزیابی می کنیم.

 • از جمله صورت حساب هایی که افراد باید به صورت ماهیانه پرداخت کنند مربوط به آب، برق، زباله و گرمایش می باشد و به طور کلی حدوداً ۲۱۰ یورو در ماه است.
 • برای خرید مواد غذایی نیز در ماه به صورت تقریبی افراد باید ۴۱۴ یورو بپردازند.
 • برای مراقبت های بهداشتی افراد نیز، این مبلغ به صورت مالیات از حقوق آن ها کسر می شود.

جمع بندی

در این مقاله به صورت کامل به بررسی شرایط و مزایای کار در آلمان و میزان حقوق در این کشور پرداختیم. به طور کلی می ‌توان گفت که میزان درآمد افراد در این کشور بسیار راضی‌ کننده می باشد و در صورتی که متقاضیان امتیازاتی مانند تجربه، سوابق تحصیلی، رزومه کاری خوب و سابقه کاری زیادی داشته باشند میزان درآمد آن ها افزایش پیدا می کند. قابل ذکر می باشد که بعضی از خدمات رفاهی در آلمان بسیار گران می باشند که این موضوع باعث می شود که افراد هزینه های بیشتری را برای دریافت این خدمات بپردازند.

موسسه خدمات مهاجرتی کوچینگ میتواند در زمینه کاریابی و مهاجرت به آلمان خدمات زیر را به شما ارائه دهد:

 • کاریابی تضمینی در زمینه تخصص
 • همکاری موسسه کوچینگ با شما در زمان مصاحبه با کارفرما
 • همسر و فرزندان مجرد زیر 18 سال ویزای همزمان میگیرند

همچنین امکان دریافت پذیرش در رشته‌های کادر درمان، تمامی رشته‌های مهندسی، ‌دندانپزشکی، پیراپزشکی  و پرستاری را فراهم می‌کند.

شما میتوانید از طریق لینک زیر با ما در ارتباط باشید و از کارشناسان موسسه مشاوره رایگان دریافت نمایید.
پیشنهاد میکنم این مقالات را هم بخوانید
مشترک شدن
اطلاع از
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
مشاهده همه نظرات

برای دریافت اطلاعات فرم زیر را پر کنید