شرایط و مزایای کار در ترکیه

فهرست مطالب

قبل از این که متقاضیان برای مهاجرت به ترکیه اقدام کنند باید از شرایط کار و مزایای کار در ترکیه مطلع باشند و به سنجش زمینه های مختلف در این زمینه بپردازند و در نهایت برای مهاجرت و اقامت اقدامات لازم را انجام دهند. قابل ذکر است که امروزه وضعیت جوانانی که در جست و جوی کار هستند بسیار حاد می باشد، این موضوع سبب شده است که بیشتر جوانان مایل به مهاجرت به کشور ترکیه باشند. این کشور برای این که معضل بیکاری خود را حل کند متقاضیانی که در جست و جوی کار هستند را به سرعت جذب می کند.

کارکردن

در این کشور پیشرفته، کارفرمایان با تجربه و متعهد افرادی را که تخصص و مهارت بالایی دارند را به کار می ‌گیرند تا جلوی تصمیمات نادرست را در شرکت خود بگیرند، این کارفرمایان برای متقاضیان به صورت کامل، شرایط کار و مزایای کار در ترکیه را شرح می دهند. این کشور با به کارگیری روش های گوناگونی، نیروهای کار را پذیرش می کند این موضوع باعث می ‌شود که تمام نیروهای کاربلد به این کشور مهاجرت کنند. مجوز کار و اقامت دائم در این کشور فقط برای افرادی صورت می گیرد که دارای توانایی و مهارت خاصی در حرفه ای باشند تا بتوانند فناوری و اقتصاد ترکیه را تحت تاثیر قرار داده و باعث رشد آن شوند.

شرایط ویزای کاری در ترکیه

برای دریافت ویزای کاری در ترکیه افراد باید مدارک زیر را آماده کنند:

  • یک قطعه عکس و دفترچه اقامت
  • برگه اقامت و پاسپورت فرد متقاضی
  • برگه درخواست
  • مدارکی که پیشنهاد کاری از سمت کارفرما را تایید کند
  • فرم درخواست الکترونیکی
  • ایمیل و رمز دولتی کارفرمای فرد ترک

برای دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه اقامت در ترکیه میتوانید از وبسایت رسمی مهاجرت این کشور بازدید کنید.

ویزا

میزان درآمد در ترکیه

این کشور از نظر میزان درآمد و کیفیت زندگی برای متقاضیان مکان مناسبی می باشد در صورتی که افراد بتوانند با خرید ملک در این کشور سرمایه گذاری کنند برای آن ها مزایای بسیار زیادی به دنبال خواهد داشت. برای تمام مهاجران، میزان حقوق و درآمد در این کشور بسیار مهم می باشد.  درآمد برنامه نویسان حدود ۸۰۰۰ لیر و مهندسان مکانیک ۶۰۰۰ لیر می باشد هم چنین در صورتی که افراد به عنوان یک گارسون در رستوران فعالیت کنند حقوق آن ها ۲۰۰۰ لیر می باشد. در مشاغل دیگر با توجه به رده شغلی و سختی شغل، میزان حقوق دریافتی در نوسان می باشد. با وجود این تفاسیر نمی توان به طور حتمی درباره میزان درآمد در این کشور نظر داد به همین دلیل افراد باید حتما تحقیقات لازم را قبل از استخدام در شغل مربوطه انجام دهند. مهاجران ترکیه نمی توانند در مشاغلی مانند قضاوت، وکالت، پزشکی و شغل های امنیتی مشغول به کار شوند.

نرخ بیکاری کشور ترکیه

معمولاً مرکز آمار ترکیه، نرخ بیکاری این کشور را منتشر می کند. معمولاً این نرخ با توجه به شرایط مختلف در نوسان می باشد به همین دلیل بهتر است که مهاجران قبل از انتخاب مقصد خود، تمام شرایط از جمله نرخ بیکاری در کشور برای جوانان را مورد سنجش و ارزیابی قرار داده و سپس به این کشور مهاجرت کنند. اقتصاد این کشور در دو دهه گذشته در منطقه بسیار پایدار بوده است اما شیوع بیماری کرونا در این کشور نیز تاثیرات خود را روی نرخ بیکاری و بالا رفتن تورم نشان داده است و تاثیرات این بیماری بر روی مشاغل بیشتر نمود پیدا کرده است. معمولاً کارشناسان کشورهایی را برای مهاجرت به متقاضیان پیشنهاد می دهند که نرخ بیکاری آن ها پایین باشد البته در تمامی صنف ها، بالارفتن نرخ بیکاری مشاهده نمی شود. در طی سالیان اخیر در بخش‌ های کشاورزی، ساختمان و صنعت فعالیت افراد بسیار زیاد شده است.

هزینه های زندگی در ترکیه

هزینه های زندگی در کشور ترکیه با توجه به شیوه و نوع زندگی افراد با هم فرق دارد. به صورت تقریبی این هزینه برای افراد بین ۲۰۰۰ تا ۳۰۰۰ لیر است. در ابتدا افراد باید برای تامین مایحتاج زندگی خود از قیمت ها آگاهی داشته باشند. از جمله فاکتورهای مهم که به مهاجران کمک می کند درباره تعیین محل اقامت خود در این کشور سریع تر تصمیم بگیرند، هزینه زندگی در این کشور می باشد. معمولاً این هزینه به عوامل مختلفی مانند میزان درآمد، نرخ تورم، قدرت خرید و مکان زندگی بستگی دارد. از این رو افراد باید سبک زندگی خود را مدیریت کنند تا بتوانند هزینه های زندگی خود را پایین بیاورند و از مخارج اضافه جلوگیری کنند، با این مدیریت افراد می توانند زندگی بسیار ایده آل و عالی را در این کشور تجربه کنند. شرایط کار و مزایای کار در ترکیه به حدی استاندارد است که نسبت به سایر کشورها، کیفیت زندگی در این کشور بسیار بالا است.

خدمات کاریابی موسسه کوچینگ

 موسسه مهاجرتی کوچینگ خدمات کاریابی تضمینی به شرخ زیر را برای متقاضیان ارائه میدهد :

کاریابی تضمینی بدون نیاز به مدرک زبان درموسسه مهاجرتی کوچینگ به همراه غذا وخوابگاه با حقوق تضمینی بین 4250 لیرتا 5500 لیر به بالا.

برای افرادی که مسلط به زبان ترکی هستند ودارای تخصص کافی در زمینه کارهای فنی و هنری مانند جوشکاری یا آرایشگری هستند  در زمینه تخصصشان برای آنها کاریابی انجام میشود.

برای دانشجویان جویای کار  در ترکیه در زمینه رشته تحصیلی آنها نیز کاریابی تخصصی صورت میگیرد.

جمع بندی

برای افرادی که قصد مهاجرت به ترکیه را دارند شرایط کار و مزایای کار در ترکیه و انتخاب بهترین شهر این کشور در اولویت قرار دارد. برای این که افراد هنگام زندگی در این کشور دچار مشکل نشوند باید درباره نوع زندگی در این کشور اطلاعات کامل را به دست بیاورند. بعضی از مهاجران سایر کشورها در مکالمه به زبان انگلیسی مشکل دارند که این مسئله باعث می ‌شود که زندگی افراد در این کشور با سختی فراوانی همراه باشد.

با وجود این که در ترکیه امنیت بالایی حاکمی است اما در صورتی که افراد درباره رسم و رسوماتی که در این کشور رایج می باشد اطلاعات نداشته باشند سودجویان می توانند به راحتی کلاه برداری و زورگیری کنند. یکی از مشکلات دیگری که امکان دارد افراد با آن مواجه شوند بالا بودن هزینه های درمانی، مواد غذایی و تحصیل در دانشگاه ها می باشد از این رو بهتر است که افراد یک برنامه ریزی صحیح و هدفمند را در ذهن خود داشته باشند. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره شرایط کار و مزایای کار در ترکیه می توانید این مقاله را با دقت مطالعه نمایید تا بتوانید با آسودگی خاطر اقدامات مربوط به مهاجرت خود را انجام دهید.

شما میتوانید از طریق لینک زیر با ما در ارتباط باشید و از کارشناسان موسسه مشاوره رایگان دریافت نمایید.
پیشنهاد میکنم این مقالات را هم بخوانید
مشترک شدن
اطلاع از
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
مشاهده همه نظرات

برای دریافت اطلاعات فرم زیر را پر کنید