محله فاتح استانبول

فهرست مطالب

وقت آن رسیده که یکی از محله‌های محبوب و ایرانی نشین استانبول را معرفی کنیم، این بار نوک پیکان به سمت محله فاتح استانبول است. بررسی محله‌های استانبول یکی از مهم‌ترین کارهایی است که باید قبل از مهاجرت به این شهر و کشور انجام دهید. تیم کوچینگ برای انتخاب بهتر از سمت شما و مشاوران ما به مقایسه‌ی محله های استانبول پرداخته است. این مقایسه‌ها به مهاجران این شهر کمک خواهد کرد که محله‌ای متناسب با روحیات، سطح تحصیلات و متناسب با وضعیت رفاهی مطلوبشان انتخاب کنند. 

میدان انقلاب تهران در مرکز استانبول !!!!

شاید با دیدن تیتر میدان انقلاب در این مقاله تعجب کنید اما صبر کنید. بهترین مثال برای توصیف حال و هوای این محله مقایسه‌ی آن با جو حاکم بر میدان انقلاب است. این محله از شهر استانبول درست در مرکز شهر در قسمت اروپایی و مرز آسیایی قرار دارد. اطلاع از موقعیت جغرافیایی آن در شهر کافی است که تصوری از شلوغی و جنب و جوش آن در ذهن خود بسازید. پس اگر در چنین حال و هوایی زندگی کرده‌اید و برای زندگی پس از مهاجرت هم چنین برنامه‌ای دارید، محله فاتح استانبول یکی از بهترین گزینه‌ها برای خرید ملک برای شماست.

جو فرهنگی در محله فاتح استانبول

کمتر کسی از اهالی استانبول است که از شهرت محله فاتح به محله‌ی مسلمان نشینان بی خبر باشد. زندگی جمعی مسلمانان در این شهر چند فرهنگی از این محله و از دور اطراف مسجد فاتح آغاز شد و کم کم به نواحی دیگر نیز منتقل شد.

جذابیت این محله برای توریست‌های خارجی انکار ناپذیر است چراکه یکی از قدیمی‌ترین نواحی در شهر به شمار می‌رود. حضور همیشگی مسافران در محله فاتح استانبول باعث شده که اهالی به راحتی با افراد خارجی ارتباط برقرار کنند و پذیرش حضور افراد نا آشنا در همسایگی خود را داشته باشند. این نکته یکی از مهم‌ترین مسائل افراد بعد از مهاجرت به کشوری نا آشنا است که بسیار حائز اهمیت است.

محله فاتح استانبول

بافت شهری در مرکز استانبول

همانطور که اشاره کردیم محله فاتح استانبول به “شبه جزیره‌ی تاریخی” معروف است چراکه از سه طرف توسط دریای مرمره، تنگه بسفر و آبراه شهری شاخ طلایی احاطه شده تصور چنین محله‌ای خود به تنهایی گویای شکوه و زیبایی منظره‌ی پیش روی اهالی خواهد بود.

احتمالا از وجود اماکن تاریخی و توریستی در این محله آگاه هستید چرا که عموما این محله را به ایاصوفیه و بازار بزرگ آن و بسیاری از موزه‌ها می‌شناسند، این موضوع از قدمت محله فاتح در مقایسه محله های استانبول سخن می‌گوید. پس این نکته را در نظر داشته باشید که اگر قصد خرید ملک در این محله برای ادامه زندگی و مهاجرت دارید؛ بیشتر پروژه‌های پیش روی شما قدیمی و یا بازسازی شده‌اند.


بافت محله ی فاتح استانبول

اشتغال در محله فاتح استانبول

در چنین محله‌هایی توریست و مسافر نعمت فراوانی است پس کافی است در این شاخه حرفی برای گفتن داشته باشید. حرفه‌ی شما می‌تواند مربوط به گردش و معرفی مناطق به مسافران و یا کار در آژانس‌های مسافرتی باشد. از این نکته غافل نشوید که غذا و شیرینی‌های محله خود یکی از دلایل اصلی مسافران برای سفر است پس کافی است مغازه‌ای به راه بی‌اندازید و کسب و کار خود را شروع کنید.

بررسی محله‌ی فاتح از نظر کیفیت خدمات رفاهی

اگر محله فاتح استانبول انتخاب شما برای زندگی است باید بگوییم که از نظر کیفیت خدمات رفاهی و بهداشتی برد کرده‌اید. قبلا به جذابیت این محله برای مسافران و توریست‌های خارجی اشاره کردیم که همین موضوع و کسب درآمد اهالی و شهرداری از این راه باعث شده این خدمات با وسواس بیشتری برای مسافران فراهم شود. برخورداری از 14 بیمارستان و مرکز درمانی نیز خود خبر اهمیت این منطقه می‌دهد.

تحصیل در استانبول در محله‌ی فاتح

حتما می‌دانید که تحصیل در کشورهای خارجی مثل ترکیه یکی از راه‌های مهاجرت و دریافت اقامت آن کشور است. از این رو  ترکیه از نظر موقعیت جغرافیایی با ایران و همچنین دانشگاه‌ها با سطح علمی بالا همیشه مورد توجه دانشجویان ایرانی بوده و هست. محله فاتح استانبول نیز از این نظر همیشه مورد توجه بوده است که از نظر خدمات رفاهی برای یک مهاجر و چه از نظر تحصیلی ایده آل. این محله میزبان چندین دانشگاه بزرگ استانبول است که در این بین دو دانشگاه پزشکی با سطح علمی بالا وجود دارد.

نام دانشگاه

دانشکده‌ها

وبسایت دانشگاه

Fatih Sultan Mehmet Foundation University

ادبیات، هنر، حقوق، علوم اسلامی، معماری و طراحی، مهندسی

www.fsm.edu.tr

Istanbul University

 

پزشکی، دارو سازی، دندان پزشکی، مدیریت، علوم سیاسی، حقوق، ادبیات، اقتصاد و …

www.istanbul.edu.tr

Üniversitesi İstanbul Tarihi Yarımada Uygulama ve Araştırma Merkezi

برق و الکترونیک، هنر و علوم، کشتی سازی و دریانوردی، اقتصاد و علوم اداری، مهندسی عمران، شیمی و متالورژی، مهندسی مکانیک، معماری، هنر و طراحی

www.yildiz.edu.tr

Kadir Has University

حقوق، اقتصاد ، علوم اداری و اجتماعی، ارتباطات، مدیریت، مهندسی و علوم طبیعی، هنر و طراحی

www.khas.edu.tr

تحصیل در محله ی فاتح استانبول

تفریح در محله فاتح استانبول

شبه جزیره‌ی تاریخی استانبول میزبان این محله‌ی زیبا است که عمده اماکن تاریخی از دوره‌های روم، بیزانس و عثمانی را در خود جای داده است. در واقع با کمی قدم زدن در کوچه و پس کوچه‌های این محله شاهد سیر تاریخی که بر استانبول گذشته است خواهید بود. محله‌هایی مثل سلطان احمد ، امینونو ، فنر و بلاط محبوب‌ترین نواحی و در واقع بهشت مسافران محله فاتح در مقایسه محله‌های استانبول است. نکته‌ی حائز اهمیت در این محله آن است که افرادی که محله فاتح استانبول را برای خرید ملک و زندگی انتخاب می‌کنند باید با حال هوا و شلوغی آن آشنا باشند. اگر جز افرادی‌ هستید که استانبول را برای زندگی پس از بازنشستگی انتخاب می‌کنند کوچینگ محله‌هایی مثل محله‌ بیوک چکمچه استانبول را به شما پیشنهاد می‌کند که به دور از شلوغی و ترافیک کلافه کننده در محله‌ای خوش آب و هوا زندگی کنید.

شب زنده داری در فاتح استانبول

شب زنده داری و پیاده روی شبانه از مزایایی است که توریست‌ها برای محله فاتح استانبول به ارمغان آورده‌اند و به نوعی این به سبک زندگی افراد محله تبدیل شده که در کوچه و پس کوچه‌های محله قدم بزنند و یا در کنار دریا به شب زنده داری و تفریح با دوستان خود بپردازند. این ویژگی برای ایرانیان خوش مشرب و خوش گذران ویژگی حائز اهمیتی خواهد بود.

محله‌ی انتخابی شما برای زندگی به عوامل متعددی مثل سلیقه‌ی خانواده، محل کار، مدرسه و محل تحصیل فرزندان و یا کیفیت رفاه در آن منطقه بستگی دارد. اهمیت بالای این موضوع تیم کوچینگ را بر آن داشته تا به مقایسه‌ی محله‌های استانبول مطابق با سلیقه‌ی ایرانی بپردازد با این امید که این شفافیت به شما در انتخاب و تصمیم مهاجرت کمکی هرچند کوچک بکند.

شما میتوانید از طریق لینک زیر با ما در ارتباط باشید و از کارشناسان موسسه مشاوره رایگان دریافت نمایید.
پیشنهاد میکنم این مقالات را هم بخوانید
مشترک شدن
اطلاع از
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
مشاهده همه نظرات

برای دریافت اطلاعات فرم زیر را پر کنید