,

محله های ایرانی نشین استانبول

فهرست مطالب

گاهی اوقات برخی از ما برای ترسیم ادامه‌ی زندگی مطابق با ایده آل‌های ذهنی نیاز به ایجاد تغییر بزرگ و هیجان انگیز مثل تصمیم به مهاجرت داریم، در صورتی که این تصمیم ما فکرشده باشد می‌تواند دری به سوی موفقیت و آینده‌ای روشن برای ما باز کند.

ما ایرانیان به دلیل شیوه‌ی زندگی و فرهنگ آبا و اجدادی مردمانی با احساسات و وابستگی‌های قوی هستیم، اگر شما نیز احساسات قوی دارید در این بین نمی‌توان منکر غم ناشی از غربت شد اما همه چیز به انتخاب شما وابسته است که چه کشور و منطقه‌ای را برای این تصمیم انتخاب می‌کنید با یک انتخاب مناسب شیرینی و هیجان مهاجرت و زندگی در کشوری جدید لحظات بسیار خوبی را برای شما رقم می‌زند.

معمولا توصیه‌ی ما به این دسته از افراد انتخاب کشوری با فرهنگ و جو اجتماعی مشابه کشور زادگاه است همچنین انتخاب مناطق ایرانی نشین نیز کمک زیادی به پذیرش شرایط مهاجرت خواهد کرد. کشور ترکیه به دلیل همسایگی با کشور ما تشابهات نزدیک فرهنگی و اجتماعی با ما دارد. آب و هوای مدیترانه‌ای این ناحیه مناطق زیبا و خارق‌العاده‌ای به وجود آورده است.

در بین شهرهای ترکیه شهر استانبول از گذشته تاکنون به خاطر حال و هوای بسیار دل انگیزش مورد توجه ایرانیان برای خرید ملک و مهاجرت بوده است. تنوع بالایی که در بین محله‌های استانبول وجود دارد گزینه‌ای زیادی برای افراد با هر سلیقه‌ای فراهم می‌کند. نکته‌ی مهمی که در خصوص انتخاب محله‌های استانبول باید در نظر گرفته شود جو محله و میزان پذیرش از طرف اهالی است، چرا که در صورت انتخاب محله‌هایی مثل پندیک و یا قسمت‌های شرقی سانچاک تپه مهاجر به سختی می‌تواند با اهالی ارتباط برقرار کد و اهالی نیز زیاد عادت به حضور و ارتباط با افراد غیرهم زبان ندارند. این موضوع در مناطق آسیایی استانبول بیشتر به چشم می‌خورد. در صورتی که انتخاب شما از بین محله‌های مهاجر پذیر و آشنا با مهاجران باشد مشکل کمتری برای ارتباط، خرید و یا تحصیل فرزندان خواهید داشت چراکه این افراد عادت شنیدن کلمات به شیوه‌ای عجیب و با لهجه‌ای عجیب‌تر دارند.

محله‌هایی مثل سیسلی، باکیرکوی، ایوب سلطان، کایتانه و ساریر از جمله محله‌های خوش آب و هوا و با بناهای شیک و زیبا در استانبول اند که در بخش اروپایی قرار دارند محله مشابه این محلات در بخش آسیایی می‌توان به کادیکوی، کارتال و بیکوز اشاره کرد. مردم چنین محله‌هایی با حضور افراد غیر همزبان و خارجی در شهرشان آشنا هستند و به همین دلیل مهاجران برای زندگی در این شهر و معاشرت با این افراد مشکلات کمتری نسبت به برخی از دیگر محله‌های استانبول دارند.

چیزی که در این مقاله مورد توجه ماست مقایسه‌ی محله‌های استانبول و بررسی آن‌ها از نظر میزان علاقه‌ای ایرانیان به سکونت در آن‌ها است. چون ممکن است تنها پذیرش اهالی محله‌های استانبول برای شما کافی نباشد و چیزی که مد نظر شماست دوستان آشنایان همزبان برای صمیمی شدن و تشکیل حلقه‌ای از دوستان خارج از وطن باشد که بتوانید فرزندان خود را در فرهنگی شبیه به فرهنگ کشور خودتان بزرگ کنید.

محله های ایرانی نشین – منطقه Fatih استانبول

اگر از گذشته تا کنون در خصوص مهاجرت و سفر به شهر استانبول خبر داشته باشید حتما می‌دانید این منطقه از استانبول از اولین مناطق انتخابی ایرانیان برای سکونت بوده و جالب‌تر آن‌ که از پر جمعیت‌ترین سکونتگاه‌های ایرانیان در استانبول است و عمدتا انتخاب بسیار مناسبی برای مهاجران مسلمان ایرانی است. قدرت ایرانیان در این محله‌ استانبول تا حدی بوده که یکی از مساجد تاریخی به نام مسجد والد خان متعلق به اولین مهاجران ایرانی در این ناحیه است.

محله‌های تاریخی و آثار قدیمی این منطقه حاکی از قدمت زیاد این منطقه دارد پس طبیعی است که کمتر با ساختمان‌های مسکونی مدرن و جدید برای سکونت مواجه شوید اما اگر حال و هوای ایرانی اولویت زیادی برای شما دارد باید بگوییم این محله مناسب شماست.

در مقایسه‌ی محله‌های استانبول و برای تصور بهتر می‌توانیم این محله را از نظر قدمت زیاد و همچنین تردد زیاد توریست‌های شهر به فضایی شبیه به میدان انقلاب تهران تشبیه کرد و همان جنب و جوش و فعالیت مردم را از آن انتظار داشت، همچنین مانند همین منطقه از تهران از امکانات رفاهی و خدمات شهری خوبی برخوردار است با این تفاوت که با زندگی در این ناحیه از لذت همجواری دریا نیز بهره مند خواهید شد.

 مکان‌های توریستیموزه باستان شناسی استانبول
ایاصوفیه
مسجد سلیمانیه
بازار بزرگ
بیمارستان و مرکز درمانیبیش از 14 بیمارستان و مرکز درمانی و همچنین برخورداری از دو دانشکده پزشکی
مدرسه و مراکز آموزشی6 مدرسه ابتدایی
10 دبیرستان
1 دانشگاه
و بیش از 5 مدرسه بین المللی

محله های ایرانی نشین – منطقه Esenyurt استانبول

Esenyurt

ایرانیان با توجه به شباهت و شرایط جوی مشابه ایران تمایل بیشتری به برخی از محله‌های استانبول نشان می‌دهند. از این بین منطقه‌ی اسن یورت Esenyurt به تازگی بسیار مورد توجه ایرانیان برای سکونت و خرید ملک بوده‌اند به گونه‌ای که با انتخاب این منطقه از استانبول احساس تنهایی نخواهید کرد و به آسانی میتوانید دوستان و همسایگان همزبان در نزدیکی خود داشته باشید.

با مقایسه‌ی محله‌های استانبول خواهیم دید که این محله با توجه به پروژه‌های بزرگ ساختمانی چند طبقه بسیار رو به رشد و آینده‌ی روشنی در انتظار آن است و باتوجه به قیمت متوسط خرید ملک گزینه‌ی بسیار خوبی برای ایرانیان می‌باشد. برای مقایسه‌ی نوع محله و قیمت ملک در آن می‌توان آن را به محله‌ی نظام آباد و یا سهند تهران تشبیه کرد با این تفاوت که آب و هوا و مناظر عالی را به آن اضافه کنید. این شهرک بزرگ مسکونی علاوه بر برج‌های زیبا و مدرن مسکونی امکانات رفاهی و حمل و نقلی از جمله متروباس را در اختیار شما خواهد گذاشت.

 مکان‌های توریستیپارک‌های شهری بزرگ
موزه شکلات
فروشگاه‌ها و مراکز خرید بزرگ شبانه روزی
مراکز فرهنگی اسنیورت، سعادت دره، ینی کنت و یونوس بالتا  
بیمارستان و مرکز درمانی12 بیمارستان عمومی و یک بیمارستان هلال احمر
مدرسه و مراکز آموزشی6 مدرسه ابتدایی
5 دبیرستان
1 دانشگاه
و بیش از 6 مدرسه بین المللی

محله های ایرانی نشین – منطقه Beylikdüzü استانبول

Beylikduzu

بستگی دارد از ایرانی بودن منطقه به دنبال چه باشد اما اگر منظور شما منطقه‌ای مملو از خوراکی‌ها و غذاهای خوشمزه‌‌ی ایرانی است قطعا این محله در بین محله‌های استانبول گزینه‌ی محبوب شما خواهد بود. در کوچه و پس کوچه‌های این محله‌ی استانبول پر از کبابی و جگرگی و فست فودهای خوشمزه با سبک ایرانی است. اگر هوس نان‌های خوشمزه‌ و یا شیرینی‌های سبک ایران هستید چیزی نیست که نتوانید در این منطقه آن را پیدا کنید. با زندگی در منطقه‌ی بیلیکدوزو بعد از مدتی برایتان عادی می‌شود که در مغازه‌هایی مثل مشاور املاک هم همزبان خود را بیابید.

برج‌ها و ساختمان‌های لوکس تجاری و مسکونی این منطقه از ویژگی‌های خیره کننده‌ی آن است که تا حدی آن را به منطقه‌ی نواب تهران شبیه کرده است. پارک‌ها و فضاها سبز این منطقه را به سبزترین منطقه‌ی استانبول تبدیل کرده و تبدیل به بستری فوق العاده برای خانه‌های لوکس و ویلایی در مناطق سرسبز و ساحلی کرده است. با مقایسه‌ی محله‌های استانبول بر اساس جمعیت ایرانیان می‌توان این منطقه را جز پرجمعیت‌ترین مناطق ایرانی نشین دانست.

مکان‌های توریستیپارک گیاه شناسی
دره سبز
سواحل زیبا
مراکز خریر شیک و مدرن  
بیمارستان و مرکز درمانی12 بیمارستان عمومی و دو دانشکده پزشکی
مدرسه و مراکز آموزشی5 مدرسه ابتدایی
4 دبیرستان
3 دانشگاه
و بیش از 10 مدرسه بین المللی
شما میتوانید از طریق لینک زیر با ما در ارتباط باشید و از کارشناسان موسسه مشاوره رایگان دریافت نمایید.
پیشنهاد میکنم این مقالات را هم بخوانید
مشترک شدن
اطلاع از
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
مشاهده همه نظرات

برای دریافت اطلاعات فرم زیر را پر کنید