,

مناطق خطرناک استانبول ترکیه

فهرست مطالب

قسمت مهمی از آمادگی برای سفر و مهاجرت به شناخت از آن ناحیه و به خصوص امنیت آن بازمی‌گردد چراکه این قبیل آشنایی‌ها به مسافر و یا فردی که تصمیم به مهاجرت به کشوری مثل ترکیه را گرفته کمک می‌کند که برای انتخاب محل زندگی و یا اقامت خود جدای از هزینه امنیت را نیز در نظر بگیرد تا لذت سفر و اقامت در آن دوچندان شود.

مناطق خطرناک استانبول و امنیت شهر استانبول

شهر زیبای استانبول، شهری مطابق با سلیقه‌ی مهاجران به خصوص ایرانیان است و همیشه از اولین مقصدهای انتخابی در مهاجرت به ترکیه بوده است. در برخی محله‌های استانبول کوچه و پس کوچه‌های هوس برانگیز محیطی جذاب برای پیاده روی اند خصوصا که اگر این کوچه‌ها ما را به بافت تاریخی و مناطق توریستی استانبول برساند. جذابیت دیگر استانبول به شب‌های زنده و پر شوری است که همه پرسه زنان در کوچه و خیابان اند و از آب و هوای عالی در کنار غذاهای خوش بو و رنگ خیابانی لذت می‌برند.

نکته‌ی مهمی که در این بخش از سفر باید به آن توجه داشت این است که ما به عنوان یک مسافر و یا غریبه ممکن است آشنایی کاملی به نواحی پر خطر و نا امن استانبول نداشته باشیم. از این نظر شهرت برخی از محله‌های استانبول تا حدی است که حتی خود بومیان منطقه نیز از نزدیک شدن به آن نواحی خودداری می‌کنند. این مقاله به دنبال آگاه کردن مسافران و مهاجران شهر استانبول و معرفی برخی از مناطق خطرناک استانبول است تا کوچک‌ترین اتفاقی مانع لذت شما از سفر و اقامت نشود.

محله آکسارای

محله‌ی آکسارای بخشی از مناطق جنوبی محله‌ی فاتیح (Fatih) را به خود اختصاص می‌دهد. این ناحیه‌ی بندری از شهر استانبول معمولا به پاتوقی برای خلافکاران و منطقه‌ای نا امن برای خود بومیان شناخته می‌شود. استقرار برخی از قاچاقچیان انسان در این ناحیه آن را به منطقه‌ی ناامن تبدیل کرده است که حتی در روز نیز کنترلی برای آن‌ها وجود ندارد و شب و روز فرقی باهم ندارند.

مناطق خطرناک استانبول

محله کمال پاشا

محله‌ی کمال پاشا درواقع جز مناطق اصلی شهر استانبول محسوب نمی‌شود این ناحیه بخش کوچکی از منطقه‌ی باغچیلار (Bağcılar) است که از بالا در نزدیکی محله‌ی باشاکشهیر (Başakşehir) قرار دارد. این محله تا چند سال گذشته جز مناطق امن برای مسافران و مهاجران ایرانی بوده اما علتی که امروزه این ناحیه را جز مناطق نا امن به خصوص برای ایرانیان به حساب می‌آوریم به سال 95 بازمیگردد که دو مسافر ایرانی با گروهی شش نفره از خلافکاران در این ناحیه درگیر شدند و یکی از آن‌ها به قتل رسید. به همین دلیل ایجاب می‌کند که مسافران و مهاجران ایرانی در خصوص این محله احتیاط کنند.

مناطق خطرناک استانبول
مناطق خطرناک استانبول

محله دولاب دره

بخشی از مناطق مرکزی محله‌ی بیواغلو (Beyoğlu) به محله‌ی دولاب دره اختصاص دارد. این ناحیه از محله‌ی بیواغلو که در نزدیکی میدان تکسیم نیز قرار دارد جز محله‌هایی با قشر کم درآمد و عموما فقیر استانبول است. این سطح مالی و درامد پایین اهالی این ‌محله‌ی استانبول آن را به محیطی نا امن برای تردد و عبور و مرور افراد به خصوص مسافران کرده است چرا که فرد مسافر علاوه بر نا آشنایی با منطقه همیشه با خود پول کافی داشته و حتی ممکن است تجهیزاتی مثل موبایل و یا دوربین عکاسی نیز داشته باشد. این افراد ممکن است به دلیل فقر و درآمد پایین حاضر به انجام هر کاری برای به دست آوردن پول از یک مسافر خارجی بکنند.

خیابان غزی در محله بیوکلو

محله‌ی بیواغلو (Beyoğlu) در شهر استانبول معمولا به دلیل قرارگیری جاذبه‌های توریستی و ادارات مهم شهر به عنوان مرکزیت اصلی شناخته می‌شود و همین موضوع باعث شلوغی و رفت آمد زیاد همه‌ی افراد به خصوص افراد غریبه شده است. میدان تکسیم یکی از جاذبه‌های توریستی منطقه محسوب می‌شود که یکی از خیابان‌های مجاور آن خیابان غزی است. این خیابان سابقه‌ی خطرناکی در درگیری‌های خیابانی دارد تا حدی که معمولا شبانه روز نیاز به استقرار پلیس در آن احساس می‌شود و همیشه نیز زیر نظر پلیس است. 

توجه به ایمنی در سفر به استانبول

به طور کلی مسافران و افراد نا آشنا باید توجه داشته باشند که محله های غیر توریستی و بومی مثل مالتپه، برخی نواحی بیکوز، پندیک و سانجا تپه در بخش آسیایی و مناطق شمالی ساریر، سلطان قاضی، گنگورن و باهچی اولاز مناطقی اند که اهالی عادت به مشاهده افراد غریبه در نواحی اطراف محل زندگیشان ندارند و باعث احساس خطر از هر دو طرف خواهد شد و این احساس خطر از طرف اهالی ممکن است مشکلاتی برای شخص مهاجر داشته باشد. نا آشنا بودن این افراد با محیط اطراف و از آن مهم‌تر خلوتی نواحی شرایط را برای دزدان و باج گیران فراهم می‌کند. گاهی اوقات اهالی خود استابول نیز برای حضور در برخی از این نواحی به دلیل امنیت پایین و شهرت به پاتوق خلافکاران جانب احتیاط را رعایت می‌کنند.

همکاران ما در موسسه مهاجرتی کوچینگ به دلیل زندگی در شهر استانبول با تمام مناطق خطرناک استانبول آشنایی کامل رو دارند و برای خرید ملک در ترکیه بهترین و امن ترین مناطق رو به شما معرفی میکنند و مطمئن ترین پروژه های ممکن برای یک مهاجر ایرانی رو به شما پیشنهاد می دهند. در ضمن ما در کوچینگ تضمین خرید ملک و اجاره ملک رو به شما میدهیم و در صورتی که ملک شما شرایط اخذ شهروندی رو داشته باشد وکلای با تجربه موسسه کار شما و خانواده محترمتان را در کمترین زمان ممکن انجام میدهند

شما میتوانید از طریق لینک زیر با ما در ارتباط باشید و از کارشناسان موسسه مشاوره رایگان دریافت نمایید.
پیشنهاد میکنم این مقالات را هم بخوانید
مشترک شدن
اطلاع از
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
مشاهده همه نظرات