Flag_of_Turkey

مهاجرت به کشور ترکیه

ترکیه کشوری است که موقعیت جغرافیایی منحصر به فردی دارد چرا که بخشی از آن در آسیا و بخشی دیگر در قاره اروپا قرار دارد و در طول تاریخ همواره به عنوان یک پل ارتباطی بین دو قاره اروپا و آسیا عمل کرده است. ترکیه از نظر قلمرو و مساحت در بین کشورهای بزرگ منطقه قرار دارد. این کشور از شمال با دریای سیاه، در شمال شرقی با جورجیا و ارمنستان،‌ از شرق با جمهوری آذربایجان و ایران، از جنوب شرقی با عراق و سوریه،‌ در جنوب غربی و غرب با دریای مدیترانه و در شمال توسط یونان و بلغارستان محدود می شود. آنکارا پایتخت ترکیه است در حالی که بزرگترین شهر و بندر آن استانبول است.

راه‌های دریافت تأییدیه برای تابعیت ترکیه

خرید ملک در ترکیه یکی از بهترین راه‌های دریافت پاسپورت ترکیه است. یکی از دلایل آن این است که اخذ پاسپورت ترکیه از این راه کمتر از سه ماه طول می‌کشد. اگر اتباع خارجی ملکی به ارزش ۲۵۰۰۰۰ دلار در ترکیه بخرند می‌توانند برای گرفتن پاسپورت ترکیه اقدام کنند. به این صورت که یا یک ملک به همین ارزش خریداری کنید و یا ارزش کلی چند ملک خریداری شده همین مبلغ بشود.

لازم است بدانید اقدام برای خرید ملک در ترکیه بدون کمک گرفتن از متخصص معتبر این حوزه کاری بسیار پرریسک است. متخصصان سایت کوچینگ می‌توانند از مشاوره تا خرید ملک در ترکیه شما را یاری کنند.

واریز مبلغ خرید ملک در ترکیه باید کاملاً مستقیم به حساب فروشنده صورت بگیرد و هیچ واسطی بین خریدار و فروشنده نباشد. ضمن آنکه صاحب‌ملک یا شرکت فروش ملک باید ترک باشد. در غیر این صورت خرید ملک برای شما دریافت اقامت و پاسپورت را به دنبال نخواهد داشت!

بیشترین درصد فروش و خرید ملک در ترکیه به ترتیب در شهرهای استانبول، آنکارا و ازمیر، آنتالیا، بورسا و یالووا بوده است و بیش از نصف خانه‌ها و املاکی که معامله شده است، نوساز بوده‌اند.

خرید خانه در ترکیه
اقامت ترکیه از طریق کار

برای کار در ترکیه باید از یک کارفرمای معتبر در ترکیه، پیشنهاد کاری داشته باشید. سپس کارفرما به وزارت کار کشور ترکیه درخواست ارسال کرده و در اسرع وقت (کمتر 90 روز) نتیجه‌ی بررسی درخواست اعلام خواهد شد. اگر با درخواست فرد موافقت شود مجوز یک ساله‌ی قابل تمدیدی اعطا می‌شود. سپس اگر برای فرد مدت پنج سال بیمه رد شود، اقامت او به پاسپورت تبدیل خواهد شد.

با توجه به افزایش نرخ بیکاری در ترکیه و همچنین تسلط نداشتن عموم مردم به زبان انگلیسی دریافت اقامت ترکیه از این طریق پیشنهاد خوبی نیست.

این روش مانند روش خرید ملک در ترکیه از روش‌هایی است که برای افرادی که سرمایه دارند بسیار راحت است. به این شکل که فرد مبلغ سرمایه‌ی خود را به مدت سه سال در ترکیه نگه می‌دارد. این سرمایه به روش‌های زیر می‌تواند وارد خرچه‌ی مالی ترکیه شود:

  • خرید ملک: به ارزش 250 هزار دلار امریکا
  • صورت سپرده‌ی بانکی: به ارزش 500 هزار دلار امریکا
  • خرید سهام: به ارزش 500 هزار دلار آمریکا
  • خرید اوراق قرضه: به ارزش 500 هزار دلار آمریکا
  • ثبت شرکت و استخدام 50 نیروی کار (شهروند ترکیه)

نکته: فرد با گرفتن پاسپورت از این طریق می‌تواند همسر و فرزندان زیر 18 سال خود را نیز همراه داشته باشد.

سرمایه گذاری

هر آنچه در رابطه با ترکیه باید بدانید

سوالات پرتکرار درباره مهاجرت به ترکیه

در این قسمت سوالات پر تکرار که در مسیر مهاجرت برایتان پیش می آید را گردآوری کرده ایم چنانچه سوال شما در لیست زیر وجود ندارد با مشاورین ما تماس بگیرید.

یکی از خوبی‌های ترکیه نزدیکی آن به ایران و سادگی رفت و آمد به کشور است. بخصوص برای کسانی که یک یا چند نفر از اعضای خانواده‌‌شان توانایی مهاجرت با آنها را ندارند، موقعیت جغرافیایی ترکیه با ایران یکی از مزایای آن است. با وجود آنکه طبیعتاً ترکیه به اندازه‌ی کشورهای اروپایی و امریکایی پیشرفته نیست اما به نسبت خود امکانات بسیار خوبی را در اختیار شهروندان و مهاجران خود قرار می‌دهد.

بااینکه استانبول پایتخت ترکیه نیست، اما عموم اتفاقات سیاسی و مهم ترکیه در این شهر می‌افتد. و مهم‌ترین شهر این کشور استانبول است. تمامی برندها و شعب تجاری در این شهر وجود دارند. تمامی امکانات به‌روز در استانبول وجود دارد.به عنوان مثال بهترین دانشگاه‌های ترکیه در این شهر قرار دارد. علاوه بر آن امکانات بهداشتی استانبول نیز بسیار قوی است؛ تعداد بیمارستان‌ها و پزشکان متخصص در استانبول چندین برابر شهرهای دیگر ترکیه حتی آنکارا است.

خرید ملک برای دریافت اقامت ترکیه مانند خرید برای دریافت پاسپورت محدودیت حداقلی ندارد. یعنی می‌توان با خرید ملک به هر مبلغی، اقامت این کشور را دریافت کنید. به شرط آنکه  درخواست خرید ملک برای اقامت ترکیه معقول و منطقی باشد؛ به این معنا که مثلاً خانواده‌ای شش نفره اقدام به خرید ملکی یک خوابه نکنند! حداقل سرمایه برای این کار حدود 350 میلیون تومان است.

  • بسیاری از سودجویان به افراد پیشنهاد می‌دهند که اقامت کاری یا توریستی ترکیه را دریافت کرده تا پس از پنج سال آن را به شهروندی ترکیه و دریافت پاسپورت این کشور تبدیل کنند. اما باید بدانید که چنین چیزی امکان پذیر نیست؛ فردی که ملکی خریداری کرده و مدت زیادی در ترکیه زندگی کرده باشد، می‌تواند با گرفتن وکیل به دولت ترکیه درخواست شهروندی ترکیه بدهد. این درخواست می‌تواند رد یا تأیید شود. ضمن اینکه دولت می‌تواند درخواست فرد را مبنی بر دریافت اقامت طولانی‌تر (و نه یک یا دو ساله) بپذیرد.

اگر سوال شما در بالا نبود با کارشناسان ما در ارتباط باشید

شما میتوانید از طریق لینک روبرو با ما در ارتباط باشید و از کارشناسان موسسه مشاوره رایگان دریافت نمایید.