مهاجرت به روسیه

کشور روسیه

روسیه با حدود ۱۴۵،۹۲۶،۰۰۰ نفر جمعیت نهمین کشور پرجمعیت دنیاست. تراکم جمعیت روسیه ۸٫۵۶ نفر در هر کیلومتر مربع است که از پایینترین نرخهای تراکم جمعیت در جهان به حساب می‌آید. همچنین، نرخ رشد جمعیت در این کشور اندکی زیر صفر است. بیشتر جمعیت روسیه در غرب این کشور (بخش اروپایی) زندگی می‌کنند. بر اساس سرشماری سال ۲۰۱۰، حدود ۸۱ درصد از مردم این کشور از قومیت روس اند. در مجموع ۱۶۰ گروه قومی در این کشور سکونت دارند.

راه‌های دریافت تأییدیه برای تابعیت روسیه

کار

ازدواج

تحصیل

برای مهاجرت به روسیه از طریق کار دو جواز وجود دارد؛ جواز کار معمولی و جواز کار نیروی متخصص.  برای اخذ اقامت روسیه از طریق کار باید پیش از رفتن به این کشور شرایط کاری خود را مهیا کرده باشید.  ویزایی که از این طریق به دست می‌آورید کوتاه مدت است و در روسیه می‌توانید آن را به اقامت کاری بلند مدت (یک ساله) تبدیل کرد. افرادی که توانسته‌اند تا یک سال ویزای کار روسیه را دریافت کنند، واجد شرایط درخواست اقامت دائم کشور روسیه می‌شوند. چنانچه اشخاص بتوانند به مدت پنج سال اقامت دائم خود را حفظ کنند، می‌توانند برای اخذ تابعیت و پاسپورت کشور روسیه، طبق شرایطی خاص اقدام کنند. یک سری از این شرایط عبارت‌اند از: تسلط کامل به زبان روسی، آشنایی با فرهنگ و روسم کشور و نداشتن سوء سابقه در روسیه.

management
اقامت ترکیه از طریق کار

مهاجرت به روسیه از طریق کارآفرینی یکی از پرطرفدارترین روش‌های مهاجرت به این کشور است. در سال‌های اخیر دولت روسیه شرایط کارآفرینی خارجی‌ها را آسان‌تر کرده است. با کارآفرینی در روسیه تحت حمایت دولت نیز قرار خواهید گرفت. از مزایای این روش مهاجرت به روسیه، رقابت کم، زمان مناسب و فرصت‌های زیاد است.

کارفرمای خارجی برای دریافت جواز کارآفرینی باید بعد از سی روز کاری در روسیه بودن اقدام کند. اخذ این جواز برای شرکت کارآفرینی نود روز کاری طول می‌کشد. اما فرد در این مدت می‌تواند به طور قانونی فعالیت خود را آغاز کند. اعتبار این شرکت بر اساس فعالیت‌‎ آنها تعیین می‌شود. پس از کسب جواز کارآفرینی فرد می‌تواند برای اخذ ویزای روسیه و اقامت موقت اقدام کند.

افرادی که چنین فعالیتی در کشور روسیه دارند باید مالیات پرداخت کنند. ضمن آنکه حتماً باید به زبان روسی تسلط کامل و نیز سابقه و روزمه‌ی خوبی در کشور مبدأ داشته باشند.

تحصیل در روسیه نسبت به بسیاری از کشورها مانندن انگلیس و امریکا مقرون به صرفه‌تر است. و مهاجرت تحصیلی به روسیه از بهترین روش‌های مهاجرت به روسیه است. از نکات مثبت مهاجرت تحصیلی به روسیه تحصیل در دانشگاه‌های مورد تأیید وزارت علوم و وزارت بهداشت ایران است. از بسیاری از دانشگاه‌های روسیه می‌توانید بدون آزمون پذیرش بگیرید. طی کردن روند اخذ ویزای روسیه به نسبت بسیاری از کشورها ساده به حساب می‌آید؛ برای مثال برای مهاجرت تحصیلی به روسیه به ارائه‌ی مدرک داشتن حساب و پشتوانه‌ی بانکی و مالی زیاد نیاز نیست. از طرفیی به مدرک معتبر زبان بین‌المللی هم نیازی ندارید!

از دیگر مزایای تحصیل در روسیه امکان اقامت در اروپا پس از پایان دوره‌ی تحصیل و همچنین امکان تبادل دوجانبه‌ی دانشجویان بین دانشگاه‌های اروپایی، امریکایی و آسیایی، وجود دارد. علاوه بر آن دانشجویان می‌توانند برای دوره‌های کارآموزی سه ماهه در تعطیلات تابستانی خود به کشورهای اروپایی، امریکایی و آسیایی اعزام شوند.

مهاجرت تحصیلی

هر آنچه در رابطه با روسیه باید بدانید

سوالات پرتکرار درباره مهاجرت به روسیه

در این قسمت سوالات پر تکرار که در مسیر مهاجرت برایتان پیش می آید را گردآوری کرده ایم چنانچه سوال شما در لیست زیر وجود ندارد با مشاورین ما تماس بگیرید.

  • مهاجرت به روسیه از طریق تولد
  • مهاجرت به روسیه از طریق ازدواج
  • مهاجرت به روسیه از طریق کار
  • مهاجرت به روسیه از طریق تحصیل
  • مهاجرت به روسیه از طریق سرمایه گذاری
  • مهاجرت به روسیه از طریق پناهندگی

با توجه به همکاری انجمن دوستی ایران و روسیه شرایط تحصیل در روسیه نسبت به قبل بسیار ساده‌تر شده است. نظام آموزشی روسیه در رنکینگ جهانی جایگاه بالایی دارد. دوره کارشناسی عموماً 4 ساله است. تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد به هر دو زبان روسی و انگلیسی امکان پذیر است و دانشجویان با داشتن مدرک آیلتس 6 به بالا قادر به تحصیل در دوره کارشناسی ارشد به زبان انگلیسی خواهند بود. متقاضیان تحصیل در مقطع دکتری باید رزومه علمی پژوهشی قوی و نمره زبان آیلتس 6.5 به بالا داشته باشند.

سرمایه گذاری در روسیه از طریق ثبت شرکت، خرید ملک، کارآفرینی وخرید اوراق قرضه، سرمایه گذاری مستقیم در مشاغل جدید، کسب بنگاه های متعلق به روسیه و سرمایه گذاری‌های مشترک و خرید ملک امکان پذیر است. پس از 5 سال از زمان زندگی کردن در روسیه و پرداخت بیمه و مالیات می‌توان در این کشور اقامت دائم گرفت. البته با خرید ملک در روسیه نمی‌توان به اقامت دائم این کشور دست پیدا کرد.

  • این نوع مهاجرت ضمن اینکه می‌تواند یکی از شاخه‌های سرمایه‌گذاری باشد، به تنهایی و با هزینه‌ی کمتر هم قابل انجام است. به این صورت که فرد برای ویزای کاری به مؤسسات مهاجرتی متخصص درخواست می‌دهد و پس از گرفتن پذیرش برای کار کردن در حوزه‌ی تخصصی خود وارد بازار کار روسیه می‌شود و درآمدی حداقل 2500 دلار خواهد داشت.

اگر سوال شما در بالا نبود با کارشناسان ما در ارتباط باشید

شما میتوانید از طریق لینک روبرو با ما در ارتباط باشید و از کارشناسان موسسه مشاوره رایگان دریافت نمایید.