Canada

کشور کانادا

کشور کانادا با مساحت ۹۹۸۴۶۷۰ کیلومتر مربع، پس از روسیه، دومین کشور وسیع جهان است. در این کشور پهناور تنها در حدود چهل میلیون نفر زندگی می کنند، در نتیجه تراکم جمعیت در کانادا کم و فاصله شهرها از یکدیگر نسبتا زیاد است. کانادا، شمالی‌ترین کشور قاره آمریکاست و تنها یک همسایه (ایالت متحده آمریکا) دارد. شمال کشور کانادا، بخش جنوبی و مجاور مرزهای آمریکا، منطقه سردسیر این کشور محسوب می شود. وسعت زیاد، بارندگی کافی و بهره برداری مناسب کانادا، باعث شده است که از نظر تولید و صادرات محصولات کشاورزی و منابع طبیعی، در جایگاه بالایی قرار گیرد.

راه‌های دریافت تأییدیه برای تابعیت کانادا

کارآفرینی یکی از متداول‌ترین راه‌ها برای گرفتن اقامت کانادا و و مهاجرت به این کشور است. شرایط سرمایه گذاری در کانادا از راه کارآفرینی در همه جای این کشور یکسان نیست و استان‌ها و ایالات مختلف شرایط متفاوتی دارند. سرمایه گذار باید این موارد را بررسی کند و مکان هماهنگ با شرایط خود را یافته و اقدام کند.

باید در نظر داشت که حداقل مبلغ مورد نیاز برای سرمایه گذاری کارآفرینی در کانادا، ۱۰۰ هزار دلار است. برای گرفتن ویزای سرمایه گذاری نیاز است که بیزینس پلن جامعی از کار مورد نظرتان آماده‌ی ارائه داشته باشید و بتوانید مصاحبه کننده را قانع کرده و از طرح خود دفاع کنید. همچنین مبلغی را برای سرمایه‌گذاری متعهد شوید. اگر در این مرحله پذیرفته شدید ویزای کار دو ساله‌ای به شما تعلق می‌گیرد. در اکثر استان‌ها قانون است که حداقل یک نفر از اهالی استان یا ایالت محل کارتان را استخدام کنی در صورتی که در این دو سال هیچ تخطی‌ای صورت نگیرد ویزای فرد دائمی می‌شود. در این دو سال باید به هر تعهدی موقع پذیرش داده شده عمل شود.

management
startup

اگر یک طرح استارتاپی پرسود و عملی در ذهن دارید، کانادا می‌تواند کشور خوبی برای حمایت از طرح شما و سوددهی به شما باشد. این روش برای افراد خلاق و نوآوری که طرحی دانش محور یا بیزنس محور دارند، بسیار مناسب است.

در این روش، باید طرح یا اختراعی با پتانسیل سوددهی داشته باشید. سپس طرح یا نمونه اختراع خود را به یکی از مؤسسات دانش بنیان مورد تأیید اداره‌ی مهاجرت ارائه می‌کنید. اگر بتوانید یکی از آن سازمان‌ها را برای سرمایه‌گذاری روی طرحتان قانع کنید، می‌توانید برای خود و سایر اعضای خانواده‌تان، ویزای کارِ بسته بگیرید. (ویزای کار بسته، به معنای آن است که شخص متقاضی تنها جهت توسعه‌ی طرح خود به کانادا سفر می‌کند و به صورت قانونی،  امکان پرداختن به مشاغل دیگر با این نوع ویزا وجود ندارد.)

سرمایه‌ی مورد نیاز شما برای سرمایه گذاری در کانادا و اقامت آنی خودتان و خانواده به طور کلی مبلغ ۲ میلیون دلار کانادا است که باید اصطلاحاً از راه‌های صحیح کسب شده باشد. این سرمایه می‌تواند به صورت حساب بانکی و یا سند تک برگ قطعی ملک در کبک کانادا باشد که البته موارد نام برده می‌توانند به نام خود شخص یا همسر قانونی وی باشند. از این عدد، مبلغ ۱.۲۰۰.۰۰۰ دلار کانادا در یک دوره‌ی ۵ ساله در یکی از شرکت‌های سرمایه گذاری مورد تایید اداره‌ی مهاجرت کانادا سپرده گذاری می‌شود که پس از پنج سال، بدون سود به صاحب سرمایه بازخواهد گشت.

سرمایه گذاری

هر آنچه در رابطه با کانادا باید بدانید

سوالات پرتکرار درباره مهاجرت به کانادا

در این قسمت سوالات پر تکرار که در مسیر مهاجرت برایتان پیش می آید را گردآوری کرده ایم چنانچه سوال شما در لیست زیر وجود ندارد با مشاورین ما تماس بگیرید.

وقتی صحبت از کار و زندگی در خارج می‌شود، کشور کانادا یکی از اولین انتخاب‌ها برای تمام ملیت ها است. شاید اصلی‌ترین دلیل این تمایل، مهاجرپذیری کانادا، نسبت منابع به جمعیت باشد. حدود یک سوم مردم این کشور را مهاجران تشکیل می‌دهند. پیش‌بینی می‌شود این آمار تا سال 2036 به 50% برسد! و این یعنی فرهنگ های متنوع که بدون مشکل در کنار هم زندگی می‌کنند. همچنین بیشتر از 160 هزار ایرانی در کانادا زندگی می‌کنند. وجود همزبانان فراوان در کنار ثبات سیاسی، سطح رفاه بالا، اقتصاد قوی، زبان رسمی انگلیسی، شرایط مطلوب کار و… از انگیزه‌های ایرانیان برای مهاجرت به کاناداست.

 • بیطرفی این کشور از نظر سیاسی آرامش و ثبات را برای این کشور به ارمغان آورده.
 • خدمات درمانی رایگان بعد از سه ماه اقامت که در مقالات کوچینک به طور کامل توضیح داده شده.
 • طبیعت بی نظیر و پاک
 • وجود فرصت های شغلی بسیار زیاد متناسب با تخصص و مهارت افراد
 • فرهنگ و آگاهی مردم کانادا بالا است. ساکنان این کشور در کل به خونگرمی و مودب بودن مشهور هستند. بخصوص که با توجه به درصد بالای مهاجران، نگاه تعصبی و نژادپرستانه در این کشور حداقل است.

 • برای مهاجران ایرانی، فاصله جغرافیایی تا کانادا بسیار زیاد است. این فاصله و هزینه بالای پرواز، سفر به ایران را سخت می‌کند.
 • آب و هوای این کشور سرد است و زمستان‌های طولانی دارد. البته شهرهای جنوبی و غربی کانادا (مثل ونکوور) آب و هوای معتدل‌تر و به آب و هوای ایران نزدیکی بیشتری دارد.
 • گرفتن اقامت کانادا چندان ساده نیست. روند اخذ ویزا ممکن است طولانی باشد و صبر و هزینه زیادی از شما بگیرد.
 • کانادا کشور گرانی است. هزینه‌ها در بعضی از شهرهای کانادا، از شهرهای اروپایی بیشتر هستند.
 • مالیات در کانادا بالا است.

 • این سیستم یک برنامه مهاجرتی نیست بلکه یک روش جدید برای اخذ پرونده هاست و در واقع به جای اینکه مثل سابق همه پرونده ها ابتدا بررسی شوند، دولت فدرال کانادا از طریق این سیستم از بین پرونده های دریافت شده در طرح ورود سریع، متقاضیان مورد نظر خود را برای اقدام در برنامه های نیروی متخصص فدرال، فنی و حرفه ای فدرال، تجربه کانادایی فدرال انتخاب می کند. این موضوع را می‌توانید خیلی دقیق تر در مقالات کوچینگ مطالعه کنید.

کانادا در سال 2020 قرار است 340 هزار اقامت دائم در کشور خودش اعطا کند. این تعداد شامل چندین روش متفاوت است که از سرمایه گذاری، کارآفرینی، نیروی کاری و.. را شامل می‌شود. حال باید دید متناسب با شرایط شما به کدام یک از این طرح ها نزدیک هستید و چه اقدامی برای رسیدن به آن باید انجام دهید. اما داشتن تخصص، تسلط به زبان، سرمایه مناسب، تحصیلات و سن مناسب همه در پذیرش شما بسیار تاثیر گذار هستند.

اگر سوال شما در بالا نبود با کارشناسان ما در ارتباط باشید

شما میتوانید از طریق لینک روبرو با ما در ارتباط باشید و از کارشناسان موسسه مشاوره رایگان دریافت نمایید.