شرایط مهاجرت تحصیلی به کشورهای مختلف آپدیت 2020

یکی از تاثیرگذارترین مراحل زندگی هر فرد دوره‌ی تحصیل اوست است که تاثیر بسیاری بر آینده و مسیر زندگی افراد دارد. به دلیل شرایط کنونی ایران بسیاری از دانشجویان و حتی دانش‌آموزان تصمیم به مهاجرت می‌گیرند. اما از آنجایی که مسیر مهاجرت برای همه‌ی افراد به ویژه ایرانی‌ها دشواری‌ها و پیچیدگی‌هایی دارد نیاز است فردی که تصمیم به مهاجرت تحصیلی دارد، اطلاعات اولیه‌ای داشته باشد تا با دیدی شفاف‌تر عمل کند.

از سختی‌های مسیر مهاجرت می‌توان به برنامه‌ریزی زمانی، آماده سازی مدارک، انتخاب رشته، رزومه و ایجاد پورتفولیو مؤثر و انتخاب مقصد و مراکز دانشگاهی اشاره کرد. اینها مواردی هستند که با کوچکترین اشتباه یا انتخاب نامناسب و زمانبندی غلط به سادگی منجر به ثمر نرسیدن و یا به دست آوردن نتیجه‌های نامناسب خواهد شد. در بعضی موارد این موانع آنقدر زیاد هستند که می‌تواند فرد را ناامید و منصرف کند. یکی از این دشواری‌ها هزینه‌های مهاجرت است؛ به فرد از هر درگاهی قیمت متفاوتی داده می‌شود. مبالغ جزئی و کلی‌ای که بسیاری از افراد را در اول مسیر ناامید می‌کند.

تیم مجرب کوچینگ میزان اهمیت و سختی‌های مقصد و مسیر را می‌داند و با توجه به آن شما را راهنمایی می‌کند. انتخاب مقصد مناسب و روش درست برای مهاجرت، پاسخ دادن به جزئی‌ترین سؤالات و دغدغه‌ها، ارائه‌ی ریزهزینه‌ها و … تنها بخشی از خدماتی است که مؤسسه‌ی ما به شما ارائه می‌دهد.

وجه تمایز مؤسسه‌ی کوچینگ با سایر مؤسسات مشابه این است که مشاوران ما علاوه بر تسلط داشتن در امور مهاجرتی، در شاخه‌های مربوط به تحصیل فرد متخصص هستند. این مشاوران با دانش تخصصی خود به شما کمک خواهند کرد که پورتفولیویی خلاق و موثر و رزومه‌ای درست و منظم داشته تا آن را در وبسایت مختص خود ارائه دهید.

ما قصد داریم زمانی را که برای مهاجرتتان میگذرانید یک دوره‌ی آموزشی و تحصیلی حرفه‌ای برای شما باشد تا به آن وسیله با بسیاری از روش‌های صحیح و کاربردی و روند کاری و تحصیلی دانشجویان خارج از ایران آشنا شوید.

همچنین از بین بردن نگرانی برای اسکان، بیمه و داشتن شغل در کنار تحصیل با تکیه بر بهترین روش‌ها و پیشنهادات، یکی دیگر از فعالیت‌های تیم ما است. ما با انجام دقیق و منظم و حرفه ای مکاتبات شما سعی در ایجاد بهترین و کم هزینه ترین روش تحصیل برای شما خواهیم داشت.

مزیت های مهاجرت تحصیلی چیست؟

آموزش عالی

موقعیت شغلی

افزایش کیفیت زندگی

مهاجرت در سن کم

بهترین زمان مهاجرت تحصیلی

بهترین زمان مهاجرت تحصیلی بستگی به سن فرد و قوانین کشوری که برای مهاجرت انتخاب کرده است، دارد.  هرچه سن فرد پایین تر باشد می تواند راحت تر مهاجرت نموده و مشغول تحصیل در کشور مد نظر خود شود. همچنین یکی از والدین خود را به عنوان همراه و حامی در کشور مقصد همراه خود داشته باشد. البته به یاد داشته باشید که تنها به یک نفر از والدین دانش آموز ویزای گاردین یا ویزای همراه تعلق میگیرد. والد دیگر میتواند نوع دیگری از ویزاها مانند ویزای کاری یا تحصیلی را اخذ کند و به خانواده خود ملحق شود.

برای تحصیل در دوره های آکادمی بهتر است دانشجو در مقطع کارشناسی ارشد و دکترا اقدام به مهاجرت تحصیلی نماید. چرا که اولاً دوران تحصیل در دوره کارشناسی ارشد طولانی تر است و ممکن است این مدت طولانی تنهایی و دور بودن از خانواده باعث آزردگی خاطر دانشجو شود. ثانیاً هزینه تحصیل در دوران کارشناسی بیشتر از هزینه تحصیل در دوره های کارشناسی ارشد و دکترا است. برخلاف قوانین دانشگاه های ایران اغلب دانشگاه ها جهان شهریه بیشتری برای تحصیل در مقطع کارشناسی نسبت به سایر مقاطع تعیین میکنند. ثالثاً فرصت های شغلی بیشتری برای فارغ التحصیلان کارشناسی ارشد و دکترا وجود دارد. رابعاً در اغلب دانشگاه ها اسکالرشیپ ها و فاندهای بیشتری برای مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا نسبت به مقطع کارشناسی ارائه میشود.

مهاجرت تحصیلی

کدام کشور را برای مهاجرت تحصیلی انتخاب کنید؟

مهاجرت تحصیلی

برای برخی افراد، کشوری که در آن تحصیل می کنند مهم است و برای بعضی دیگر، رشته تحصیلی اهمیت بیشتری دارد. مثلا کشور اسپانیا، هم از نظر هزینه های تحصیلی مقرون به صرفه است و هم جای زیبایی برای زندگی می باشد. اما برای تحصیل در رشته مدیریت، آمریکا معتبرترین دانشگاه ها را در این زمینه دارد.

آیا برای شما تحصیل در هر رشته ای در یک دانشگاه خاص ارجحیت دارد یا تحصیل در رشته ای خاص که دانشگاه های مختلف آن را ارائه می دهند.؟! اینجاست که مشخص کردن اولویت ها در مهاجرت تحصیلی یک گام دیگر شما را به جلو می برد. توصیه می کنیم در این زمینه با افراد با تجربه از جمله کارشناسان گروه مهاجرتی کوچینگ مشورت کنید چرا که با در نظر گرفتن تمام شرایط مالی، سیاسی، اجتماعی و علاقه شما بهترین پیشنهاد ها و گزینه های مهاجرتی را به شمت معرفی خواهد کرد. توجه داشته باشید که انتخاب کشور مقصد اصلی ترین فاکتور مهاجرت است.

مقالات مهم مهاجرت تحصیلی

تفاوت آزمون تافل و آیلتس

IELTS و TOEFL محبوب‌ترین آزمون‌های زبان انگلیسی استاندارد در جهان هستند. در این بخش تفاوت بین آزمون تافل و آیلتس، بهتر با بدتر بودن هرکدام از آنها و ساده یا سخت بودنشان صحبت می‌کنیم:

از لحاظ ساختار آزمون، تفاوت بین تافل و آیلتس نزدیک بسیار کم است. هر دو آزمون تافل و آیلتس به 4 بخش تقسیم می‌شوند: نوشتن، گوش دادن، صحبت کردن و خواندن.

تافل معمولاً حدود 4 ساعت طول می‌کشد، در حالی که IELTS کمتر از آن یعنی حدود 2 ساعت و 45 دقیقه است. تافل توانایی داوطلبان را در استفاده‌ی کاربردی انگلیسی امریکایی می‌سنجد و آزمون آیلتسريال انگلیسی را با چهارچوبی بین المللی سنجیده و نتیجتاً روز به روز به محبوبیت آن افزوده شده و مراکز بیشتری (حتی ایالات متحده آمریکا) این مدرک را می‌پذیرند. اشتباه عوام در بخش مهارت شنیداری IELTS Listening  این است که چون آزمون توسط مراکز انگلیسی تهیه می‌شود، فکر می‌کنند لهجه ی این بخش British است در حالی که اینطور نیست و در این آزمون از لهجه های مختلف انگلیسی استفاده می‌شود.

هنگامی که فرمت آزمون آیلتس را با تافل مقایسه کنید، تفاوت‌هایی مشاهده خواهید کرد. تافل تنها موضوعات آکادمیک را پوشش می‌دهد، اما آیلتس آزمون جنرال و آکادمیک را ترکیب می‌کند. به صورت کلی آیلتس آزمونی است که به دنیای واقعی نزدیک‌تر است. تفاوت تافل و آیلتس کاملاً به نیاز شما بستگی دارد. با این حال، هر دو آزمون دقیق هستند، اعتبار بالایی دارند و در بسیاری از نقاط جهان قابل امتحان و ارائه دادن‌اند. اگر می‌خواهید بین این دو آزمون یکی را انتخاب کنید، بهتر است ابتدا برنامه‌ی خود را مشخص کنید. اگر می‌خواهید وارد یک دانشگاه شوید یا برای یک کشور مشخص اقامت بگیرید، بهتر است با مسئول مراحل این کار مشورت کنید. پس از این، مهم ترین نکته تمرین و میزان توانایی شما است.

ielts

سوالات پرتکرار مهاجرت تحصیلی

در این قسمت سوالات پر تکرار که در مسیر مهاجرت تحصیلی برایتان پیش می آید را گردآوری کرده ایم چنانچه سوال شما در لیست زیر وجود ندارد با مشاورین ما تماس بگیرید.

شما میتوانید از طریق لینک روبرو با ما در ارتباط باشید و از کارشناسان موسسه مشاوره رایگان دریافت نمایید.

مشترک شدن
اطلاع از
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
مشاهده همه نظرات