همه چیز درباره‌ی شرایط زندگی در دومینیکا

فهرست مطالب

پیش از این در رابطه با سرمایه گذاری و مزیت‌های پاسپورت دومینیکا صحبت کردیم. اما شرایط زندگی در دومینیکا نیز یکی دیگر از مطالبی است که برای فرد سرمایه گذار یا کسی که قصد مهاجرت دارد ضروری است.

شرایط زندگی در دومینیکا

هرچند بیشتر افراد دومینیکا را برای سرمایه گذاری و دریافت پاسپورت معتبر آن انتخاب می‌کنند و این کشور را مقصدی برای اقامت موقت یا سفر انتخاب می‌کنند، دانستن شرایط زندگی در این کشور پیش از ورود به آن لازم است. این کشور، کشوری بسیار سرسبز و کم جمعیت است که بیشتر جمعیت آن را سیاه پوستان تشکیل می‌دهند.

این جزیره برای پذیرش مسافر یا مهاجر سخت‌گیری چندانی ندارد و از مردم هیچ کشوری برای ورود به دومینیکا منع ورود نمی‌شود. سیاحت، تجارت و اقامت سه هدف عمده‌ی مسافران به دومینیکا است.

یکی دیگر از برگ برنده‌های این کشور هزینه‌های پایین زندگی در آن است. هزینه‌ی خرید اقلام مصرفی و همینطور استفاده از خدمات در این کشور زیاد نیست و این خود مزیت رقابتی این کشور نسبت به سایر کشورهایی که پاسپورت معتبری دارند، است. به خصوص برای ایرانیان که درامد ریالی و مخارج دلاری دارند هم این موضوع حائز اهمیت فراوانی است.

مردم دومینیکا
مردم دومینیکا

تحصیل در دومینیکا

بسیاری از افراد تمایل دارند برای زندگی در دومینکا و اخذ تابعیت دومینیکا از راه تحصیل در این کشور وارد شوند. در اینجا توضیحی جامع درباره‌ی مدارس و دانشگاه‎های دومینیکا ارائه کرده‌ایم:

دانشگاه‌های دومینیکا

همانطور که ۱۱ دانشگاه در جمهوری دومینیکا در رتبه بندی دانشگاه QS آمریکای لاتین قرار دارد، دانشگاه ایبروآمینریکا بالترین رتبه را در ۱۲۳ دانشگاه داراست. کالج‌های بسیاری در این کشور وجود دارد که در زمینه‌ی فناوری، علوم انسانی و هنر دارای رتبه و توان علمی بالایی هستند.

البته لازم به ذکر است که تعدادی از دانشگاه‌های دومینیکا توسط سازمان‌های مذهبی حمایت می شود. و این به دلیل مذهبی بودن جامعه‌ی این کشور است.

زنان اسپانیایی زبان رسمی این کشور است. این زبان در بیشتر مدارس برای تدریس استفاده می‌شود. اما امکان تحصیل در دانشگاه‌های انگلیسی زبان دومینیکا نیز فراهم است. برخی از رشته‌های تحصیلی در مقطع لیسانس به بالا نیز در دانشگاه‌های دولتی این کشور به زبان فرانسه هم ارائه می شوند. البته باید بدانید که اگر خواهان پذیرش گرفتن در دانشگاه‌های اسپانیایی زبان هستید باید برای گرفتن پذیرش مدارک تسلط بر زبان اسپانیایی را ارائه دهید.

باید بدانید که مدرک دانشگاه‌های دومینیکا در سراسر جهان مورد قبول است.

برای دانشجویانی که مایل به انجام کار در حین تحصیل باشند این شرایط وجود دارد و همچنین در این کشور پس از دریافت مدرک خود از یک دانشگاه دومینیکایی می‌توانند برای کار در این کشور بمانند.

مدارس دومینیکا

تحصیل تا 14 سالگی برای همه‌ی شهروندان (بومی و مغیربومی) رایگان است. پس از آن می‌توان به مدارس دولتی یا خصوصی رفت؛ که به دلیل تقاضای زیاد برای رفتن به مدارس دولتی، یکی از شرایط پذیرش در این نوع مدارس داشتن تابعیت این کشور است. البته باید دانست که سیستم آموزشی مدارس دولتی در دومینیکا تعریف چندانی ندارد و همین موضوع مردم را به سمت مدارس غیردولتی رهنمون می‌کند. البته بودجه بندی و برنامه‌ی درسی و امتحانی در همه‌ی مدارس دومینیکا یکسان است. و اما برای راه یافتن به مدارس خصوصی باید سطح دانش زبان انگلیسی در حد قابل قبولی باشد.

جالب است بدانید که هزینه‌ی ثبت نام در مدارس خصوصی انگلیسی زبان به مراتب بالاتر از مدارس اسپانیایی زبان است. از سوی دیگر بخشی از مدارس خصوصی مذهبی توسط دولت و مردم کاتولیک اداره می‌شود.

تعطیلات مدارس هشت هفته و در تابستان است. (از ژوئن تا اواسط اوت)

مدارس دومینیکا
مدارس دومینیکا

شرایط زندگی در دومینیکا در آب و هوای آن

دومینیکا جزیره ای در دریای کاراییب است که آب و هوای استوایی، گرم و مرطوب دارد. از ژانویه تا اواسط آوریل هوای گرم و خشک و از اواسط ژوئن تا اواسط نوامبر آب و هوایی داغ، مرطوب و بارانی دارد.

از ژانویه تا اواسط آوریل، بادهای شمال شرقی که در شرایط آب و هوایی استوایی معمول است به طور پیوسته و مداوم می‌وزد. در حالی که از اواسط ژوئن تا اواسط نوامبر وزش این بادها به صورت نامنظم است و گاهی متوقف می شود.

بین این دو، دوره‌های گذرای دیگری وجود دارد؛ از اواسط نوامبر تا اوایل ژانویه (وقتی که باد شمال شرقی شروع به وزیدن می‌کند، دمای هوا اندکی کاهش می‌یابد و شرایط آب وهوایی بهتر می‌شود) و از اواسط آوریل تا اواسط ژوئن ( وقتی که هم دمای هوا و هم میزان بارش به تدریج افزایش می‌یابد).

میزان بارش باران در این کشور بسیار زیاد است؛ در روسو سالانه 2000 میلیمتر باران می‌بارد. کم‌بارش‌ترین دوره‌ی سال بین ماه‌های فوریه تا آوریل است که به‌طور میانگین 65 تا 70 میلی لیتر باران در سال می‌بارد.

زندگی در دومینیکا و مزایای آن

  • در کشور دومینیکا داشتن تابعیت دوگانه مجاز است.بدون نیاز به نفی دیگر تابعیت خود می‌توانید تابعیت این کشور را دریافت کنید؛
  • شهروندان خارجی دومینیکا از حقوق کامل شهروندان بومی برخوردارند؛
  • برنامه تابعیت از لحاظ سرمایه گذاری این کشور بسیار مقرون به صرفه است.

هزینه‌های لازم برای زندگی در دومینیکا

توجه داشته باشید که هزینه‌ی زندگی در دومینیکا و اخذ پاسپورت دومینیکا با روش سرمایه‌گذاری به غیر از هزینه‌ی معمول سرمایه گذاری هزینه‌های دیگری هم دارد و باید به طور مستقیم به دولت پرداخت شود. هزینه‌هایی مانند:

  • هزینه پردازش دولتی (شامل هزینه‌ی پردازش حقوقی، حرفه‌ای و …)
  • هزینه‌ی جداگانه برای هر یک از افراد خانواده (از 4000 دلار تا 7500 دلار)
  • هزینه تابعیت (برای هر یک از افراد خانواده)
  • هزینه تمبر (برای هر یک از افراد خانواده)

این هزینه‌ها بین 15 دلار (برای تمبر) تا 7500 دلار است.

شرایط زندگی در دومینیکا
شرایط زندگی در دومینیکا
شما میتوانید از طریق لینک زیر با ما در ارتباط باشید و از کارشناسان موسسه مشاوره رایگان دریافت نمایید.
پیشنهاد میکنم این مقالات را هم بخوانید
مشترک شدن
اطلاع از
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
مشاهده همه نظرات

برای دریافت اطلاعات فرم زیر را پر کنید