راهنمای جامع دریافت پاسپورت دومینیکا 2020

 اخذ تابعیت دومینیکا را می‌توان یکی از آسان‌ترین مهاجرت‌ها (در مقایسه) دانست. با این حال پاسپورت دومینیکا از معتبرترین پاسپورت‌های دنیا است؛ و مهم‌ترین دلیلی که افراد برای دریافت پاسپورت دومینیکا اقدام می‌کنند همین اعتبار آن است.

یکی از چیزهایی که مهاجرت به دومینیکا را ساده می‌کند این است که برای اخذ پاسپورت دومینیکا لازم نیست به این کشور سفر کنید. در اغلب موارد هم متقاضیان پس از گرفتن تابعیت دومینیکا نیازی به سلب تابعیت اول خود ندارند.

راه‌های دریافت تأییدیه برای تابعیت

سرمایه‌گذاری در دومینیکا یکی از قدیمی‌ترین راه‌ها برای دریافت اقامت و تابعیت دومنیکا است. برای سرمایه گذاری در دومنیکا نیاز نیست که حتماً به آن کشور سفر کنید یا شرایط سنی، تحصیلی و زبانی خاصی داشته باشید بلکه استخدام یک نماینده (مورد تأیید کشور مقصد) کفایت می‌کند.

روش‌های سرمایه گذاری 

  • اقامت در دومینیکا از طریق خرید ملک؛
  • ثبت شرکت؛
  • سرمایه گذاری در صندوق توسعه ملی؛
  • خرید پاسپورت در دومینیکا

اقامت در دومینیکا از طریق خرید ملک

  • نیاز به حداقل مبلغ 200.000 دلار آمریکا
  • در اختیار داشتن ملک به مدت حداقل سه سال

اقامت دومینیکا از طریق ثبت شرکت

  • داشتن سن بالای 18 سال
  • نداشتن سابقه‌ی بدهی بانکی و ورشکستگی

انواع شرکت‌ در دومینیکا: شرکت های سهامی خاص، سهامی عام، غیر انتفاعی

نکته: صرف ثبت شرکت منجر به اعطای اقامت و تابعیت دومینیکا نمی‌شود بلکه شرایط خاصی دارد.

اقامت دومینیکا از طریق سرمایه گذاری در صندوق توسعه ملی

سرمایه گذاری در یک پروژه‌ی ملی و توسعه‌ای برای ساخت مدارس، بازسازی بیمارستان یا ساخت استادیوم ورزشی یکی دیگر از راه‌های این سرمایه گذاری است.

invest
married

اگر یک خانم خارجی با مردی دومنیکن ازدواج کند، پس از سه سال (به شرط آنکه حضور فرد در کشور قانونی بوده باشد) پاسپورت و تابعیت دومینیکا به فرد داده می‌شود. شرایط ازدواج مرد خارجی با خانم دومنیکن متفاوت است. توجه داشته باشید که ازدواج در این کشور هم مانند بسیاری از کشورهای دیگر هزینه‌ها و قوانینی دارد که باید پرداخت و رعایت شود.

در صورت متولد شدن شخصی در خاک دومینیکا، اقامت این کشور به او تعلق می‌گیرد. البته این موضوع به دریافت تابعیت برای پدر و مادر اثری ندارد و امتیاز محسوب نمی‌شود.

 

baby

هر آنچه در رابطه با دومینیکا باید بدانید

سوالات پرتکرار درباره مهاجرت به دومینیکا

در این قسمت سوالات پر تکرار که در مسیر مهاجرت برایتان پیش می آید را گردآوری کرده ایم چنانچه سوال شما در لیست زیر وجود ندارد با مشاورین ما تماس بگیرید.

اگر سوال شما در بالا نبود با کارشناسان ما در ارتباط باشید

شما میتوانید از طریق لینک روبرو با ما در ارتباط باشید و از کارشناسان موسسه مشاوره رایگان دریافت نمایید.