راهنمای جامع دریافت پاسپورت دومینیکا 2023

 اخذ تابعیت دومینیکا را می‌توان یکی از آسان‌ترین مهاجرت‌ها (در مقایسه) دانست. با این حال پاسپورت دومینیکا از معتبرترین پاسپورت‌های دنیا است؛ و مهم‌ترین دلیلی که افراد برای دریافت پاسپورت دومینیکا اقدام می‌کنند همین اعتبار آن است.

یکی از چیزهایی که مهاجرت به دومینیکا را ساده می‌کند این است که برای اخذ پاسپورت دومینیکا لازم نیست به این کشور سفر کنید. در اغلب موارد هم متقاضیان پس از گرفتن تابعیت دومینیکا نیازی به سلب تابعیت اول خود ندارند.

راه‌های دریافت تأییدیه برای تابعیت

سرمایه‌گذاری در دومینیکا یکی از قدیمی‌ترین راه‌ها برای دریافت اقامت و تابعیت دومنیکا است. برای سرمایه گذاری در دومنیکا نیاز نیست که حتماً به آن کشور سفر کنید یا شرایط سنی، تحصیلی و زبانی خاصی داشته باشید بلکه استخدام یک نماینده (مورد تأیید کشور مقصد) کفایت می‌کند.

روش‌های سرمایه گذاری 

 • اقامت در دومینیکا از طریق خرید ملک؛
 • ثبت شرکت؛
 • سرمایه گذاری در صندوق توسعه ملی؛
 • خرید پاسپورت در دومینیکا

اقامت در دومینیکا از طریق خرید ملک

 • نیاز به حداقل مبلغ 200.000 دلار آمریکا
 • در اختیار داشتن ملک به مدت حداقل سه سال

اقامت دومینیکا از طریق ثبت شرکت

 • داشتن سن بالای 18 سال
 • نداشتن سابقه‌ی بدهی بانکی و ورشکستگی

انواع شرکت‌ در دومینیکا: شرکت های سهامی خاص، سهامی عام، غیر انتفاعی

نکته: صرف ثبت شرکت منجر به اعطای اقامت و تابعیت دومینیکا نمی‌شود بلکه شرایط خاصی دارد.

اقامت دومینیکا از طریق سرمایه گذاری در صندوق توسعه ملی

سرمایه گذاری در یک پروژه‌ی ملی و توسعه‌ای برای ساخت مدارس، بازسازی بیمارستان یا ساخت استادیوم ورزشی یکی دیگر از راه‌های این سرمایه گذاری است.

invest
married

اگر یک خانم خارجی با مردی دومنیکن ازدواج کند، پس از سه سال (به شرط آنکه حضور فرد در کشور قانونی بوده باشد) پاسپورت و تابعیت دومینیکا به فرد داده می‌شود. شرایط ازدواج مرد خارجی با خانم دومنیکن متفاوت است. توجه داشته باشید که ازدواج در این کشور هم مانند بسیاری از کشورهای دیگر هزینه‌ها و قوانینی دارد که باید پرداخت و رعایت شود.

در صورت متولد شدن شخصی در خاک دومینیکا، اقامت این کشور به او تعلق می‌گیرد. البته این موضوع به دریافت تابعیت برای پدر و مادر اثری ندارد و امتیاز محسوب نمی‌شود.

 

baby

هر آنچه در رابطه با دومینیکا باید بدانید

سوالات پرتکرار درباره مهاجرت به دومینیکا

در این قسمت سوالات پر تکرار که در مسیر مهاجرت برایتان پیش می‌آید را گردآوری کرده‌ایم چنانچه سوال شما در لیست زیر وجود ندارد با مشاورین ما تماس بگیرید.

پاسپورت دومینکا را از طریق سرمایه گذاری به دو شکل می‌توان دریافت کرد، مدل اول به شکل پرداخت پول به دولت دومینیکا است که در ازای آن متناسب با تعداد افراد خانواده بین 100 تا 250 هزار دلار هزینه خواهد داشت.

مدل دوم هم نوعی سرمایه گذاری در پروژه های مورد تایید دولت دومینیکا است که بعد از گذشت پنج سال می‌توانید این سهام را به صاحب پروژه بفروشید. که این نوع سرمایه گذاری بیش از 250 هزار دلار برای خانواده چهار نفره هزینه خواهد داشت.

سه دلیل اصلی برای افراد متقاضی تابعیت دومینیکا وجود دارد:

 • مالیات پایین دومینیکا نسبت به کشورهای اروپایی
 • فرآیند سریع اخذ تابعیت دومینیکا بدون نیاز به سفر
 • نهایتا قدرت پاسپورت دومینیکا که فرد با آن می‌تواند بدون نیاز به پاسپورت به 140 کشور دنیا از جمله حوزه شینگن سفر کند.

آب و هوای این کشور گرم و مرطوب است و دارای فرهنگ مدرن می باشد اما هنوز هم مردم این کشور بسیار مذهبی هستند دانشجویان زیادی هم خواهان تحصیل در دومینکا هستند زیرا دانشگاه های آن از اعتبار خوبی برخوردار است و زندگی در این کشور مقرون به صرفه است.

 • در کشور دومینیکا داشتن تابعیت دوگانه مجاز است. بدون نیاز به نفی دیگر تابعیت خود می توانید تابعیت این کشور را اخذ کنید.
 • شهروندان خارجی دومینیکا از حقوق کامل مانند دیگر شهروندان برخوردارند.
 • برنامه تابعیت از لحاظ سرمایه گذاری این کشور بسیار مقرون به صرفه است.
 • روند درخواست کاملا محرمانه است و هیچ از اطلاعات افشا یا تبادل نمی شود.

اگر سوال شما در بالا نبود با کارشناسان ما در ارتباط باشید

شما میتوانید از طریق لینک روبه‌رو وقت مشاوره رزرو کنید و از کارشناسان مهاجرت سرمایه‌گذاری و دومینیکا مشاوره دریافت نمایید.

برای دریافت اطلاعات فرم زیر را پر کنید